GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Akvarijní rostliny z plastu - aneb akvaristika bez hodnoty

Plastové rostliny.png
Každý, kdo by chtěl mít své akvárium krásné, by měl upustit od plastových rostlin. Ano, pěstování rostlin je složité, ale mohou z akvária udělat krásný koutek přírody. I pro ryby jsou živé rostliny důležité a pokud nechcete, aby se cítili jako v louži na skládce plastu, neměli by jste do akvária dávat ani umělé rostliny, ani poátápěče, hrady, vraky lodí a už vůbec ne mořské lastury a mušle.
Takové mušle se rozpouštějí a mění kvalitu vody. Nějakou dobu se nemusí nic dít, nebo to nemusí být poznat, ale časem dochází k úhynu ryb a rostlin a to především změnou kvality vody a tvrdostri vody.

Každý začínající akvarista většinou má špatné zkušenosti s akvarijními rostlinami, hlavně proto, že si vybírají rostliny, které jsou příliš náročné na pěstování, nebo potřebují jiné složení vody,či si vybírají rostliny, které jsou bahenní a nemohou být dlouhodobě pod vodou.

Jako rostliny pro začátečníky bych doporučil některé šípatkovce (echinodorus), zákrutichy (vallisneria), některé kryptokoryny (cryptocoryne - zde pozor, nedávat rostliny rodu cryptocoryne k rostlinám rodu vallisneria - rostliny mohou mezi sebou "válčit" a to tak dlouho, než jeden rod uhyne). Dobrá rostlina pro začátečníky je také Anubis (Anubias barteri). V případě horšího prostředí nebo špatného složení světla je často obrůstána řasami. Je dobré mít v akváriu i rychleji rostoucí rostliny, které spotřebují přebytečný detrit (rybí výkaly) a netvoří se nadbytek dusičnanů.

Momentálně mám akvária dvě, obě jsou maloobjemová, což je velký oříšek pro zachování stejného prostředí po dlouhou dobu. Nejlepší pro pěstování rostlin i chov ryb jsou akvária od 200 litrů, nejlépe 450 až 600 litrů, ale kam ho nacpat?
akvárium s rostlinami.jpg
Moje akvárium momentálně obsahuje rostliny - Anubias barteri var. nana (anubis barterův) a Taxiphyllum barbieri - Java Moss (Loděnka Barbierova).
22.11.2010 20:02:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one