GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
květy akvarijních rostlin.png
Každého akvaristu jistě těší, že mu jeho rostlinky spokojeně rostou a dlouhodobě se jim daří. A když ještě vyženou květ, mnozí by se jistě štěstím přetrhli. No a u těch méně emotivních jedinců, bych očekával alespoň malé a krátké pousmání v koutu.
Osobně květy akvarijních rostlin beru jako přidanou hodnotu. Prostě takový bonus navíc, který mi udělá radost. U některých rostlin nejde o nic vzácného, ale občas se podaří i květ, který se jen tak někomu nepoštěstí. Rozhodl jsem se tedy pro takovou malou ukázku květů akvarijních rostlin, které se mi letos objevily. A abyste se mohli pokochat krásnými květy širšího spektra rostlin, sáhl jsem do atlasu akvarijních rostlin na tomto blogu, kde se o povedené fotky podělili šikovní akvaristé.
Mezi ty běžnější květy patří květy rostliny Anubias barteri var. nana. Ten kvete celkem často, letos jsem od něj měl již 4 květy, v jednom případě dva naráz. Kvete klidně pod vodou, dlouho ale trvá, než se květ rozvine, oproti tomuto časovému úseku pak kvete jen krátce.
Druhý květ, který mě letos mile překvapil, byl od Sagittaria subulata. Ten vykvetl nad hladinou, vyhodil postupně na jednom šlahounu 3 květy.
Další milé překvapení jsem objevil u Ludwigia sp. mini super red. Takových květů měla pod vodou na jedné lodyze několik.
květ ludwigia sp. mini super red
Ani ne o týden později jsem objevil dva květy bacopa monnieri.
Poslední rostlina, která se pokusila o květ, je Blyxa japonica. Ta bohužel vyhodila jen poupě a dlouho jsem čekal, jestli z toho něco bude. Velkou nevýhodou bylo, že jsem blyxu stříhal a přípravy na květ jsem si všiml až po ustřihnutí rostliny. Takže je otázkou, jestli by vykvetla, kdybych ji neustřihl. Přesto se částečně otevřela a pak poupě odpadlo a pod ním se vytvořil mnoho semen. Podle dalších informací je potřeba snížit hladinu, aby květ blyxy mohl vykvést nad hladinou.
Krásný květ se objevil v akvárku Miroslavu Sedlářovi, které mu vykvetla Cabomba piauhyensis. Rostlina je sama o sobě velmi náročná, její květ se tedy v akváriu moc neobjevuje.
Krásné květy akvarijních rostlin měl také Martin Hrdlička. Velkou zajímavostí pro mě je květ Barclaya longifolia.
Barclaya longifolia květ.jpg
Také mu vykvetl Pupečník - Hydrocotyle leucocephala.
Martin Hrdlička - Hydrocotyle leucocephala - Pupečník bílý detail květu.jpg
Martin Hrdlička - Hydrocotyle leucocephala - Pupečník bílý květ.jpg
A mohl se také pochlubit květem šípatky trávolisté - Sagittaria platyphylla.
Martin Hrdlička - Šípatka trávolistá květ.jpg
Zajímavý květ kalatky šroubovité - Aponogeton ulvaceus objevil v akváriu Viktor Lebeda.
Aponogeton ulvaceus - kalatka šroubovitá květ.jpg
Krásný květ bacopy drobnolisté (bacopa monnieri) v akváriu Petera Šmička.
Bacopa monnieri - bakopa drobnolistá - květ.jpg
Které květy se vám líbí? Už vám také něco v akváriu vykvetlo? Diskuze je možná v komentářích pod článkem na na facebooku přímo ve skupině pro fanoušky tohoto blogu: surpanblog na facebooku.
11.11.2016 15:09:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one