Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
REKLAMA
REKLAMA

PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Akvárium - když je krásné, je lepší než televize

Krásné akvárium.jpg
Češi jsou prý národem akvaristů, takže jste již s jistotou někde na návštěvě nebo u vás doma viděli akvárium s rybičkama a rostlinama. Pokud v něm plave pár ryb mezi umělým potápěčem, bubliny lítaj vzhůru k hladině z keramického korábu a sladkovodní akvárium je plné mořských mušlí a rostliny jsou plastové, protože je to prostě jednodušší, určitě u akvária dlouho nevydržíte.
Ale pokud narazíte na akvárium, kde neruší nic váš pohled na přírodu, maximálně v menších akváriích menší filtr, rostliny jsou krásné a svěží, ryby nadšeně plavou a rozmnožují se, určitě je Váš pohled upřen mnohem déle. Mnohdy i hodiny u větších akvárií, kde se pořád něco děje a vy nesíháte sledovat děj v tomto krásném výřezu z přírody.
Krásné tostlinné akvárium.jpg
Nebudeme si nic nalhávat, vytvořit krásné akvárium, kde je vše skloubeno tak, že prosperují ryby i rostliny je vědní obor, kterým se zabývá nespočet odborníků.
 
Začátky nejsou jednoduché. Pokud chcete funkční akvárium, které bude dlouhodobě prosperovat, bude potřeba si zjistit plno informací: Informace pro akvaristy začátečníky. Časem se naučíte vodu upravovat, aby lépe vyhovovala požadavkům ryb a rostlin, tedy pokud to bude nutné.
 
Občas také zjistíte, že rostliny, které jste si koupili, po pár týdnech odešly. Mnohdy je to i tím, že jste koupili do akvária rostliny, které nemohou ve vodě dlouhodobě prosperovat: Neakvarijní rostliny. A to i na doporučení prodejce.
Krásné akvárium s neonkami.jpg
Také je možné, že rostliny, kterým se u souseda daří, nebudou u Vás prosperovat a naopak. Je to o tom zkusit, co Vám poroste a přizpůsobit podmínky tak, aby se rostlinám dařilo.
 
Rostliny vhodné pro začátečníky najdete v přehledu: nenáročné akvarijní rostliny. Celý atlas akvarijních rostlin, kde po kliknutí na fotografii se zobrazí informace ke zdárnému růst, najdete ve: fotoatlase akvarijních rostlin.
01.01.2017 21:19:15
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one