GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3586"
Jsem ve výrobě CO2 začátečník ale přesto jsem se pokusil o regulaci,na pozici 4 dle obrázku jsem použil lékařské škrtítko i s menším průměrem hadičky a regulací odpouštění tlaku se mi daří snižovat nebo zvyšovat přísun CO2 do akva.Mám ještě jeden dotaz mám akva proti východnímu oknu, svítím 13 - 21 hod. Mohu pouště CO 2 ještě před rozsvícením, tedy pouze za denního světla? Děkuji za odpověď
Osobně dávkuji CO2 nonstop. Někteří akvaristé, kteří CO2 na noc vypínají, dávkují CO2 již 2 hodiny před rozsvícením světla, aby rostliny již po rožnutí osvětlení měly dostatek uhlíku.
Dobrý den mám dotaz stačí pet lahev 1l nebo mudí být 2l? Děkuji za odpověď
Ještě bych otravoval. A na COčko z kyseliny citr.a sody by ta 1l stačika? Že by se mi to shovalo za akva ;-) Díky za odpověď. Aleš
Určitě bych se držel receptu, tedy ne. Reakce mohou být hlavně u burčáku silné a kvas by se mohl dostat do AQ. U sody a kyseliny citronové se zase přelije roztok z A do B a tam pak bude 0,8 litru, což by způsobilo, že se pravděpodobně potopí i Y spojka, což by mohlo dělat neplechu. Dej normálně dvoulitrovky, případně 2,25 litrů, od Coly, ať má pevnost, a budeš mít klid.
Čau mal by som otázku. Na co2 s kyseliny citrónovej a sódy bikarbony stačia fľašky s kofoly alebo sú tie s Coca coly pevnejšie? Diki za odpoveď.
Hoj, doporučovány jsou od CocaColy, protože by měly pevnější. Tlakové zkoušky jsem ale u PETek nedělal, i když některé pivní působí také dost pevně.
jedu na burčak už dlouho,,,maximalní spokojenost,,občas se stane ze je reakce burcaku slabší ale to muže dělat horší kvasnice ,,asi klesá na kvalite stařim nebo to proste tak dodaji do kramu? nevím,,,dodavam burčak nonstop ale POZOR,,,mam rozstřikovací rampu ,,takže dodavam i vzduch,,,kytky rostou paradne,,ryby se množí vse funguje jak ma,,burčak dodavam prez difuzor (fajfku),,obcas meřim hodnotu co2 pomocí testru,,nadrž 340litru, jsem spokojenej a kdyz se stane ze burcak dojde (třeba dovolena) nic se nedeje,,namicham a frci to dal je to na pohodku
Ahoj. Predstavím vám vylepšenie. Vyrobil som si CO2 set z pet fľaše a zmesi cukru vody a droždia, ako je uvedené v článku. Hneď prvý večer sa mi ale troška začali dusiť rybičky. Tak som uvažoval ako regulovať množstvo CO2 unikajúceho z difúzera. Riešenie je následovné. Škrtiaci ventil (v pláne časť č.4), ktorý slúži na vypnutie CO2 počas noci, som nahradil regulovateľným škrtidlom. Odporúčam zakúpiť drahší kvalitnejší výrobok. Škrtidlo uzavrieme úplne, cez difúzer v akváriu začne prúdiť CO2. Následne jemne povoľujeme škrtidlo čím cezeň začne unikať CO2. V akváriu sa intenzita bubliniek zníži. Chce to chvíľu snahy ale dá sa nastaviť intenzita v rámci jedného dňa. Večer samozrejme otvoríme škrtidlo úplne aby do akvária nešlo nič. Nemusíme sa obávať nejakej poruchy škrtidla, keďže sa nachádza na bočnej vetve, tak zvýšenie tlaku sa prejaví viac bublinami na difúzore v akváriu. S pozdravom Marek.
souhlasím s vámi, že akva musí být pod dohledem a množství co2 hlídat
Už jsem zažil u burčáku i kvas v AQ a kdosi psal i o výbuchu lahve, kterou zredukoval víc, než měl. Proto je potřeba dbát opatrnosti.
Zdravím, měl bych dotaz. Když např. po týdnu dobublá, stačí pak odlejt třeba půlku a přidat vodu s cukrem? Nebo se musí vyměnit celý obsah? Děkuji předem za odpověď.
Určitě ne. Jak pak chceš odhadnout reakci, když pokaždé zbude v lahvi jiné množství cukru nebo droždí? Reakce může být velmi silná a nebezpečná.

1. hlavní PET 2 litry s kvasným roztokem, odvod hadičkou musí být nad roztokem
2.filtrační PET 0,5 litru vodou, přívod z hlavní PET lahve pod vodou, odvod nad vodou
3.T-kus k rozvětvení hadičky
4.Škrtítko, stejně nastavený průtok!!!
5.zpětný ventil, který zabrání zpětnému toku vody z akvária, musí jít jen CO2 do akvária
6. vnitřní filtr
7. spínací hodiny

Spínací hodiny sepnout vnitřní filtr a pomůže CO2 do akvaria. Na noc se vypínají a CO2 odchází přes T-kus druhým vývodem.
Spojí se hadička od CO2 s plastovou redukcí, na většině filtrech slouží k případnému přivzdušňování a tím pádem filtr do AQ pouští místo kyslíku CO2. Otázkou pak je ale účinnost.
Děkuji za odpověď, již tomu rozumím,mám filtr Eheim, kde tato funce je
Ahoj,
skvelý článok nuž rád by som sa opýtal kde ste zohnali T-kus k rozvetveniu hadičky?
Vďaka za odpoveď
Ahoj, děkuji. T-kus jsem koupil přímo v akvaristice, viděl jsem je ale i v Hornbachu. Tam bych se ale utčitě vyhl těm kokovým s ventilem, ty při vyšším tlaku propouští.
Ahoj, nikde mi co2 set neunika, jen je v lahvi maly tlak a prakticky vubec mi to nepousti co2 do akvarka, kdyz s lahvi zatresu tak to krasne bubla, jinak vubec. Dala jsem presne 300g cukru, 1,3l vody a cca 9g drozdi.. Mam pridat drozdi? Diky :)
Ahoj, pokud máš stoprocentní jistotu po kontrole pod vodou, že ti set nikde neuniká, tak by mohlo být nekvalitní droždí. Osvědčilo se mi "živé", ne ze sáčku, ale setkal jsem se i s nekvalitním, které skoro nic nedělalo.
Ahoj,

v první řadě chci poděkovat za tvůj návod na sestavení dávkovače Co2!
Pomocí něj se mi podařilo celý proces rozjet v mém akvárium.
Teď proč píšu...Mám 54l akvárium, zajímalo by mě jestli je nutné Co2 na noc vypínat, nebo ho můžu nechat bublat do akvária celých 24h denně. Postupně přidávám rostlinky a rád bych měl v akváriu rostlinek co nejvíce...
Díky za odpověď...
Ahoj. S tímto ti nejvíc pomůže dropchecker, se kterým zjistíš obsah CO2 ve vodě. Já jel nonstop s burčákem, jedu tak i s CO2 setem. Ale je potřeba to minimálně ze začátku pořádně hlídat, jinak si otrávíš ryby. Takže jde to nonstop, ale s maximální opatrností, minimálně na začátku. Krom toho první dny je silnější reakce, takže tam to hrozí nejvíc. Proto to vypínání na noc je taková jistota.
Ahoj, zatím tam rybky nemám, pouze rostlinky a až se mi to podaří nějak "vychytat" tak dám rybky :)
Na drop checker jsem se díval, tak ho tedy brzo pořídím a budu chytřejší. Díky za odpověď.
16.08.2018 13:08:34
surpan
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one