GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5106"
Zdravím, měl bych dotaz. Když např. po týdnu dobublá, stačí pak odlejt třeba půlku a přidat vodu s cukrem? Nebo se musí vyměnit celý obsah? Děkuji předem za odpověď.
Určitě ne. Jak pak chceš odhadnout reakci, když pokaždé zbude v lahvi jiné množství cukru nebo droždí? Reakce může být velmi silná a nebezpečná.
https://sdilej.cz/8340181/akvarium.docx

1. hlavní PET 2 litry s kvasným roztokem, odvod hadičkou musí být nad roztokem
2.filtrační PET 0,5 litru vodou, přívod z hlavní PET lahve pod vodou, odvod nad vodou
3.T-kus k rozvětvení hadičky
4.Škrtítko, stejně nastavený průtok!!!
5.zpětný ventil, který zabrání zpětnému toku vody z akvária, musí jít jen CO2 do akvária
6. vnitřní filtr
7. spínací hodiny

Spínací hodiny sepnout vnitřní filtr a pomůže CO2 do akvaria. Na noc se vypínají a CO2 odchází přes T-kus druhým vývodem.
Díky za zajímavou variantu. Použití jsem již někde viděl, sám jsem ale nezkoušel. Poslední dobou jedu u CO2 nonstop, což při troše opatrnosti a většího AQ, se to bez problémů dá.
Ahoj,
skvelý článok nuž rád by som sa opýtal kde ste zohnali T-kus k rozvetveniu hadičky?
Vďaka za odpoveď
Ahoj, děkuji. T-kus jsem koupil přímo v akvaristice, viděl jsem je ale i v Hornbachu. Tam bych se ale utčitě vyhl těm kokovým s ventilem, ty při vyšším tlaku propouští.
Ahoj, nikde mi co2 set neunika, jen je v lahvi maly tlak a prakticky vubec mi to nepousti co2 do akvarka, kdyz s lahvi zatresu tak to krasne bubla, jinak vubec. Dala jsem presne 300g cukru, 1,3l vody a cca 9g drozdi.. Mam pridat drozdi? Diky :)
Ahoj, pokud máš stoprocentní jistotu po kontrole pod vodou, že ti set nikde neuniká, tak by mohlo být nekvalitní droždí. Osvědčilo se mi "živé", ne ze sáčku, ale setkal jsem se i s nekvalitním, které skoro nic nedělalo.
Ahoj,

v první řadě chci poděkovat za tvůj návod na sestavení dávkovače Co2!
Pomocí něj se mi podařilo celý proces rozjet v mém akvárium.
Teď proč píšu...Mám 54l akvárium, zajímalo by mě jestli je nutné Co2 na noc vypínat, nebo ho můžu nechat bublat do akvária celých 24h denně. Postupně přidávám rostlinky a rád bych měl v akváriu rostlinek co nejvíce...
Díky za odpověď...
Ahoj. S tímto ti nejvíc pomůže dropchecker, se kterým zjistíš obsah CO2 ve vodě. Já jel nonstop s burčákem, jedu tak i s CO2 setem. Ale je potřeba to minimálně ze začátku pořádně hlídat, jinak si otrávíš ryby. Takže jde to nonstop, ale s maximální opatrností, minimálně na začátku. Krom toho první dny je silnější reakce, takže tam to hrozí nejvíc. Proto to vypínání na noc je taková jistota.
Ahoj, zatím tam rybky nemám, pouze rostlinky a až se mi to podaří nějak "vychytat" tak dám rybky :)
Na drop checker jsem se díval, tak ho tedy brzo pořídím a budu chytřejší. Díky za odpověď.
Prosím nikdo se ještě nezeptal, prostě,kolik náplně vody,cukru,kvasnic se má namíchat na určité litry akvária! Tře ba na 70 litrů!?
Protože každé kvasnice fungují jinak, záleží i na teplotě vody a v místnosti, nedá se reakce odhadnout dostatečně. Používal jsem kvasničák od 30 do 100 litrového AQ a reguloval jsem množství podle obsahu rozpuštěného CO2 tak, že jsem dával lipové dřívko výš, nebo níž v akvárku a tím pádem se méně rozpustí, pokud je blíž k hladině. Je lepší to pak hlídat třeba dropcheckerem.
Moc děkuji za odpověď
Mám dotaz . Dá se kvasničák připojit k atomizéru ?
Četl jsem , že petka praskne po 8 atm. Stalo se tak s bučákem .
Záleží na druhu PET lahve. Obyčejná by měla vydržet cca 4 až 6 bar, od Coca-coly prý 8 až 10 bar. Otázko ale je, jestli vydrží vršek. Zkoušel jsem udělat burčák do uzavřené láhve (běžná od minerálky) a ani po třech dnech se lahev nerozletěla. Byla i na slunci. Jediné, jak se mi ji povedlo nakonec rozstřelit, bylo vyhození natlakované láhve do vzduchu a pří následném pádu na zem, ale to je jasné, jen se mi už dýl nechtělo čekat :-). Bohužel jsem neměřil, jaký tlak dokáže burčák vyvinout. U směsi na CO2 (soda a kyselina citronová), jsem dosáhl zatím maximálního tlaku 3,8 bar a tam jedu i přes difuzor.
Ještě nějaký tip kde koupit rostliny do nově založeného akva? Oslovil jsem Jaroměř, bohužel kvůli počasí by mohli poslat snad příští týden. Ja jsem z MB
Teď to bude složitější, počkal bych na lepší počasí tedy teplota aspoň 10°C. Poslat rostliny je snadné, ale nikdy nevíme, v jakém budou stavu. Raději bych počkal.
Dobrý den, kde prosím koupit ten zpětný ventil? Taky se chci zeptat jestli je podmínka bublat každý den. Děkuji Michal
Dobrý večer, zpětný ventil jsem pořídil přímo v akvaristice, většinou jej mají. Pokud chcete přidávat plynné CO2, tak je důležité přidávat pravidelně. Protože by jinak dost kolísalo pH a zároveň rostliny přijímají uhlík několika způsoby a přechod z jednoho způsobu na druhý a během chvíle zase zpět, nebude dělat dobrotu. Pěkný večer
25.02.2018 12:37:56
surpan
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one