Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
banner_surpan.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Nenáročné rostliny do akvária pro začátečníky

nenáročné akvarijní rostliny pro začátečníky.png
Pokud chcete mít krásné akvárium, bez živých rostlin se neobejdete. Tedy pokud nechcete nějakou speciálku, jako je třeba Malawi. Jenže jaké rostliny si do akvárka vybrat, ať pěkně rostou a jsou celkově prostě nenáročné?
Hlavní chybou začínajícího akvaristy, je špatný výběr rostlin, který jej mnohdy odradí od dalšího nákupu rostlin jiných a místo toho sáhne pro příšernosti s názvem "plastové rostliny". Popravdě ne vždy jde úplně o chybu akvaristy, občas naprosto nevhodnou rostlinu poradí i v akvaristice, nebo na eshopu s rostlinami sáhne po první pěkné rostlině, kde podle abecedního pořádku najdeme vždy do akvária nevhodný Acorus. Další důvody, proč vám nerostou akvarijní rostliny, naleznete v článku: Proč mi nerostou akvarijní rostliny.

Pro lepší orientaci v rostlinách vznikl fotografický atlas akvarijních rostlin a herbář akvarijních rostlin. Zároveň jsem zpracoval několik seznamů rostlin, opět pro snazší orientaci v mnoha druzích rostlin. Tento seznam obsahuje nenáročné akvarijní rostliny vhodné pro začátečníky. Vydal jsem také seznam náročných rostlin pro zkušenější akvaristy, co mají rádi výzvy. Vyberou si i ti, kteří chtějí plovoucí rostliny nebo akvarijní mechy. Pokud chcete mít v akváriu anglický trávník jak na zahradě, určitě s výběrem rostlin pomůže seznam kobercových rostlin do popředí. Přehled červenolistých rostlin pro lepší kontrast v akváriu naleznete také pod tučným odkazem. Nebo mrkněte přímo na atlas akvarijních rostlin s vyhledávačem podle vlastností a potřeb rostlin.

Nenáročné rostliny jsou ty rostliny, které nepotřebují úpravu vody a rostou i v naší běžné vodě vodovodní. Nepotřebují žádné speciální podmínky, ani silné osvětlení, ani přidávání CO2. Nejsou ani náročné na živiny, stačí občasné přihnojení do vody nebo do dna (podle druhu rostliny).
Přehled nenáročných akvarijních rostlin vhodných pro začátečníky
(po kliku na název nebo fotku rostliny se zobrazí víc informací o rostlině)
Nenáročné akvarijní rostliny s olistěnou lodyhou
bacopa caroliniana
ceratophyllum demersum - růžkatec
Hygrophila corymbosa Siamensis
limnophila sessiliflora
Nenáročné akvarijní rostliny s listovou růžicí a rostoucí z oddenku
Anubis kávovníkolistý - Anubias barteri Coffeefolia
Anubias barteri var. nana Golden
Anubias Tetraploid
bucephalandra sp.green wavy
sagittaria subulata
vallisneria spiralis
Nenáročné akvarijní mechy
taiwan moss
java moss
Nenáročné plovoucí akvarijní rostliny
riccia fluitans
Pokud se vám blog líbí, nebo vám pomohl a chcete být pravidelně informování o nových článcích, staňte se fanouškem na facebooku.

Vlastní občasné přebytky akvarijních rostlin z prostřihů pak nabízím na facebooku, kde najdete jednou za čas aktuální nabídku: Přebytky akvarijních rostlin.
autor: Surpan - Jiří Fojtík © www.surpanblog.cz
18.10.2016 14:07:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one