GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Nedostatek živin a jejich projevy u akvarijních rostlin

nedostatek živin u rostlin.png
Nedostatkem živin trpí akvarijní rostliny celkem často, především když máte rostlin mnoho a přitom nehnojíte. Některé prvky si sice dokážou vzít z jiných zdrojů, ale mnohdy nemusí stačit. Pak je potřeba používat kvalitní hnojiva. A my si dnes ukážeme, jak poznáte, co vaší rostlině chybí.
Není toho málo, co vašim rostlinám může chybět. Ať jde o vápník, draslík, železo, mangan, CO2 a plno dalších živin. Některá akvarijní hnojiva nemusí být dostatečně komplexní a nemusí potřebné látky obsahovat. Takže se může stát, že rostliny budou strádat, i když hnojíte. Krom toho rostliny občas ztrácí listy, pokud jsou již hodně staré, nebo v případě, že je rostlina čerstvě koupená, byla vypěstována emerzně a ve vodě si vytvoří submerzní listy, tedy "podvodní olistění".
Projevy nedostatků živin u kavarijních rostlin.png
Dodat potřebné živiny můžete jednoduše akvarijními hnojivy. Nikdy nepoužívejte hnojiva určená pro domácí nebo zahradní účely. Jaké možnosti hnojení akvarijních rostlin máme, jsem sepsal již v článku: "Jak a čím hnojit akvarijní rostliny", kde se mimo jiné dozvíte, které druhy hnojiv jsou efektivní anebo naopak mi nepřinesly žádné výsledky.
Doufám, že se vám návody a tipy pro akvaristy líbí. Podpořte nás kliknutím na "like surpanblog" v levém sloupečku, nebo přímo na facebookových stránkách surpanblogu. Díky.
zdroj informací: Akvarijní rostliny Ines Sheurmannová, diskuze Rybicky.net a Akvarko.cz
17.08.2015 22:08:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one