GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Nenáročné rostliny do akvária pro začátečníky

nenáročné akvarijní rostliny pro začátečníky.png
Pokud chcete mít krásné akvárium, bez živých rostlin se neobejdete. Tedy pokud nechcete nějakou speciálku, jako je třeba Malawi. Jenže jaké rostliny si do akvárka vybrat, ať pěkně rostou a jsou celkově prostě nenáročné?
Hlavní chybou začínajícího akvaristy, je špatný výběr rostlin, který jej mnohdy odradí od dalšího nákupu rostlin jiných a místo toho sáhne pro příšernosti s názvem "plastové rostliny". Popravdě ne vždy jde úplně o chybu akvaristy, občas naprosto nevhodnou rostlinu poradí i v akvaristice, nebo na eshopu s rostlinami sáhne po první pěkné rostlině, kde podle abecedního pořádku najdeme vždy do akvária nevhodný Acorus. Další důvody, proč vám nerostou akvarijní rostliny, naleznete v článku: Proč mi nerostou akvarijní rostliny.

Pro lepší orientaci v rostlinách vznikl fotografický atlas akvarijních rostlin a herbář akvarijních rostlin. Zároveň jsem zpracoval několik seznamů rostlin, opět pro snazší orientaci v mnoha druzích rostlin. Tento seznam obsahuje nenáročné akvarijní rostliny vhodné pro začátečníky. Vydal jsem také seznam náročných rostlin pro zkušenější akvaristy, co mají rádi výzvy. Vyberou si i ti, kteří chtějí plovoucí rostliny nebo akvarijní mechy. Pokud chcete mít v akváriu anglický trávník jak na zahradě, určitě s výběrem rostlin pomůže seznam kobercových rostlin do popředí. Přehled červenolistých rostlin pro lepší kontrast v akváriu naleznete také pod tučným odkazem.

Nenáročné rostliny jsou ty rostliny, které nepotřebují úpravu vody a rostou i v naší běžné vodě vodovodní. Nepotřebují žádné speciální podmínky, ani silné osvětlení, ani přidávání CO2. Nejsou ani náročné na živiny, stačí občasné přihnojení do vody nebo do dna (podle druhu rostliny).
Přehled nenáročných akvarijních rostlin vhodných pro začátečníky
(po kliku na název nebo fotku rostliny se zobrazí víc informací o rostlině)
Nenáročné akvarijní rostliny s olistěnou lodyhou
bacopa caroliniana
Nenáročné akvarijní rostliny s listovou růžicí a rostoucí z oddenku
Anubias Tetraploid
sagittaria subulata
Nenáročné akvarijní mechy
taiwan moss
Nenáročné plovoucí akvarijní rostliny
riccia fluitans
Pokud se vám blog líbí, nebo vám pomohl a chcete být pravidelně informování o nových článcích, staňte se fanouškem na facebooku.

Vlastní občasné přebytky akvarijních rostlin z prostřihů pak nabízím na facebooku, kde najdete jednou za čas aktuální nabídku: Přebytky akvarijních rostlin.
18.10.2016 14:07:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one