GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6036"
Koupil jsem Clear water original je to možná měsíc. Před uvedením do provotu mi bylo doporučeno jej zregenerovat v soli, což jsem udělal. Po vložení do externího filtru, kde jsem nechal jen trubky a clear water, se voda do druhého dne nádherně vyčistila a je stále křišťálově čišta a NO3 je někde kolem 10 mg/l. Po přidání do filtru nemusím ani po dvou týdnech čistit sklo od řasy. Dříve jsem musel každý týden. Akvárium je celkově čistší a není třeba do něj zasahovat. Rostlinám se také daří velmi dobře a rostou jak divé.A to mám v nádrži 5 velkých terčů a dalších asi 70 malých rybek. Za mně palec nahoru a velká spokojenost.
Zdravím...Já zatím používám týden a hodnoty NO3 šly výrazně dolů,zákal žádný.Jen tedy nevím,jak přidělat jako poslední filtraci k vnitřímu filtru,když v molitanu je otvor jen na trubičku.Zatím přivázáno z boku na venkovní straně.
Tak jsem taky objednal a zatím tedy velké zklamání.Jedna výměna vody a jedna regenerace a dvakrát šedý zákal jak prase. Má někdo podobnou zkušenost.
Ahoj, mrkni na příspěvky níže, od čtenáře Jordan.Měl podobné zkušenosti pravděpodobně. Osobně ale netuším, co to může způsobit, poptal bych se prodejce nebo výrobce. Já používám tři pytlíky CW už přes rok a pohoda. A pokud možno, pokud se něco dovíš, dej nám vědět, čím to bylo. Díky
Mozes upresnit, mal by vydrzat niekolko mesiacov bez regeneracie a ty pises "jedna výměna vody a jedna regenerace". To si ako dlho nemenil, resp. menil vodu?
Jak autor článku píše - v rostlinných bohatě zarostlých akváriích je použití výrobku na zváženou. Já myslím, že lze napsat přímo, že v takových akváriích je spíše na škodu. Čas výměny vody totiž v takovém akváriu nezkrátí ani náhodou, protože výměnou vody drtivá většina akvaristů doplňuje do akvária mimo jiné hořčík a vápník. Tyto prvky totiž v hnojivech bývají zastoupeny jen v nepatrné míře, protože hnojivo s těmito prvky ve vysokých koncentracích vločkuje a sráží se. Nevylučuji však, že jsou místa, kde je hořčíku a vápníku ve vodě přebytek, a tam by opravdu mohlo dojít k prodloužení poločasu výměny vody. Znovu opakuji, že mluvím o bohatě zarostlých akváriích. V ostatních případech, kdy jsou v akváriu ryby ve velkém množství a rostliny jen aby se neřeklo (typicky afrika a cichlidy vůbec) je to jistě přínosný pomocník, o tom není třeba diskutovat. V takových akváriích se hořčík a vápník drží mnoho týdnů na hodnotě, kdy rostliny ještě dostatečně prosperují a nechřadnou. Na otázku, jestli je to zázrak odpovídám stejně jako na dotaz o výrobcích určených pro elektronické odstranění řas (Twinstar a Chihiros) : Šikovnému akvaristovi jistě pomůže, kdo je však úplně mimo, tomu nepomůže vůbec nic. A tak je to se vším :-)
Při nenáročných rostlinách v hojném počtu a zároveň při nenáročných rybách lze dosáhnout rovnováhy, kde není třeba hnojit. Sám mám akvárií momentálně 7 a u dvou z nich to mám stejně. Tedy celkem málo rybek a dostatek nenáročných rostlin, slabší osvětlení, bez hnojiv a dolévám odpar. Funguje to takto už 2 roky.
Já jsem se o CW začal zajímat až po té, co se mi změnila situace v akva, které zpočátku dobře běželo. Měřil jsem hodnotu vody, byla cca k 50mg a pak jsem měřil i vstupní vodu. Teplá voda nám jde přes vlastní studnu, kde jsou hodnoty prakticky stejné jako v nádrži. Když napouštím vodu, mixuju jí tak aby byla vlažná, takže tam jde studená z řadu z Želivky a menší část z té studny. Přišlo mi, že b mi v tomto případě CW mohl pomoct.
Dobry den, chtel bych zakoupit SZAT Clean Water do 375L akvarka (150x50x50) kde je asi 32 rocnich tlamovcu velikost 8-12cm (jeste porostou). Akvarium je teda prerybnene. Muj dotaz je, zda-li koupit K2 nebo K3. K3 se mi vsak rozmerove do vnejsiho filtru (JBL900) nevejde , nebot ma rozmer 24x24cm a kos ve filtru 16x16cm. Jde pytlik s mediem ohnout?
Dobrý den, při objemu akvária mezi určenými hodnotami, také protože je akvárium přerybněné, tak bych šel spíš do většího K3. Jde o plátěný pytlík, který není přeplněný a jde běžené ohýbat, neměl by tedy být problém. Mám sice vyzkoušené jen menší balení, ale u nich problém s přizpůsobením velikosti ohybem určitě není. Pěkný den
Clear Water pouzivam v 3 akvariach. V jednej nadrzi su tercovce. Skvela pomocka. Ziadny zakal mi to nesposobilo ani pri jednej nadzi. Nam to tam cca 5 mesiacov uz. Ja osobne som maximalne spokojny ze mi setri cas s vymenou vody.
Zdravím všetkých,som predajca clear water.Rozhodne sa nejedná o zázrak ale iba o pomôcku,naozaj je dôležité dodržať umiestnenie cw vo filtrácii,jeden pán mi poslal do sz foto kamaráta čo použil cw pri afrických cichlidách a mal mliečnu vodu len si nevedel spomenúť akou solou regeneroval,konzultoval som to aj z výrobcom a zatial takúto skusenosť nemal,mali sme prípad že pán pri terčovcoch mal no3 500mlg liter a do 24h mu to stiahlo na 100mlg liter a začali mu lapať ryby ale za dalších 24hodín bolo všetko v poriadku,voda je chémia ale vylúčiť sa nikdy nič nedá,rozhodne treba regenerovať obyčajnou kuchynskou solou bez prímesí,cw môžete mať aplikované aj pri liečbe ale pozor nie pri liečbe chloramínom!ja sám ho používam aj naši predajcovia to majú aplikované v akváriach a od januára sa používa v chvni discus-siner.sk v celej chovni a takúto reakciu sme nezaznamenali a priamo u nás zatial nikto nesťažoval ale samozrejme nás to mrzí že ste mali takéto problémi.Naozaj sme toho predali velmi vela a až vzácne prípady vätšina zákazníkov je spokojná,prajem všetkým pekný deň :)
Pro případ, že by se mnou chtěl některý z odborníků komunikovat, vám zasílám můj e-mail: ales.kopp@seznam.cz

Teď mám zase po pěti týdnech peripetií aqua krásné křišťálové a hlavně zdravé.
Díky za názor, předám dál, ať se tady případně vyjádří prodejce. Já osobně, a nejen já (desítky lidí z AQ skupiny na facebooku), máme dobré zkušenosti. Samozřejmě to hned neznamená, že je CW vhodný pro každého a naopak jsem rád za každý názor, ať i my akvaristi víme. díky a pěkný den
- začala další léčba, ale tentokrát léčba zbavení se nálevníka
- probíhala pomoci přidání určitého poměru kuchyňské soli
- po dobu léčby (3 – 4dny) bylo vypnuto osvětlení, aqua bylo zatemněno a ryby nekrmeny
- po čtvrtém dnu nálevník zmizel, ale pořád přetrvával mírný zákal mléčný

Pátá fáze:
- v desátém dnu provedena klasická údržba aqua
- hned první den se opět objevil mléčný zákal
- třetí den se opět mléčná zákal proměnil v zákal zelený!!!???!!!
- to už mi došla trpělivost a nastala poslední konečná šestá fáze

Šestá fáze:
- totální zrušení původního aqua
- provedena dezinfekce vnitřního a vnějšího filtru, dezinfekce celé nádrže, včetně příslušenství
- dodání nového písku a nových kamenů
- naplnění aqua a pro rychlé zajetí dodán do vnějšího filtru a do aqua „bordýlek“ z dvou velkých matrací (od chovatele).

Naštěstí při těchto všech operacích ryby nedoznaly žádných vedlejších problémů. Byly stále aktivní, žravé, třely se a samice v pohodě donášely mladé.

Závěr:
Ani se mi nesmíte divit, že jsem z tohoto „zázračného prostředku“ už navždy vyléčený!!! To, že ho nazývám zázračný berte s humorem, takhle ho totiž někteří na internetu prezentují!
Pro zajímavost můžete můj problém s Clear Waterem s odborníky, které znáte probrat. Sám bych byl zvědavý, jak by se k tomuto mému závažnému problému vyjádřili.

Ještě chci dodat, že jsem do vyzkoušení Clear Wateru nešel z důvodu mít krásnou zdravou křišťálovou vodu (tu jsem měl i před tím), ale nejvíc mě lákalo to prodloužení vodovýměn, které všichni popisujou!!!
Dosti nechápu, jak někomu může tento výrobek dělat radost (to myslím všeobecně). Opravdu by mne zajímalo, proč u mne došlo k tak převratné negativní reakci???

Děkuji vám za trpělivost si mé poznatky s výrobkem Clear Water přečíst.

Zdraví vás Jordan.

P
Zdravím vás všechny,
je škoda se vámi nepodělit o zkušenosti se „zázrakem jménem Clear Water“. To co jsem si po aplikování tzv. „zázračného produktu Clear Water“ zažil, bych opravdu ani svému největšímu nepříteli nepřál. Tento zážitek je tak zralý na sepsání románu.
Začnu pěkně po pořádku. Tři roky jsem choval 30ks Tropheus Ikola a poslední rok ryby z jezera Malawi. Po celé čtyři roky byly tyto chovy a hlavně voda bezproblémové. Ale jen do doby než jsem dobrovolně vyzkoušel Clear Water!!! V ten moment pro mne začaly bezesné noci a obrovské problémy s kvalitou vody.

První fáze:
- vložení sáčku do druhého koše vnějšího filtru
- první tři dny pohoda voda křišťál
- čtvrtý den se začal objevovat slabý mléčný zákal
- další dny získával zákal na intenzitě
- osmý až desátý den byl zákal, tak silný, že ryby nebyly ani vidět

Druhá fáze:
- provedena klasická vodovýměna s provedením odkalení a dodáním sody (prostě klasika)
- první den pohoda
- druhý den se již zase začal objevovat mléčný zákal (podotýkám, že při ohledání odborníky nešlo o nálevníky a bylo doporučeno sáček vytáhnout)

Třetí fáze:
- v osmém dnu provedena klasická údržba aqua (viz.výše)
- hned první den se opět objevil mléčný zákal
- který se postupně změnil v zákal zelený!!!
- zelený zákal získal na takové intenzitě, že ryby nebylo vůbec vidět!!!
- po konzultaci zelený zákal způsobil vodní zelený květ
- po konzultaci byla nasazena léčba pomoci Peroxidu vodíku (3%)
- po dobu léčby (3 – 4dny) bylo vypnuto osvětlení, aqua bylo zatemněno a ryby nekrmeny
- po čtvrtém dnu zelený zákal zmizel, ale pořád přetrvával mírný zákal mléčný

Čtvrtá fáze:
- v devátém dnu provedena klasická údržba aqua
- druhý den se mléčný zákal začal zvětšovat a získal na tzv. hustotě!!!
- po konzultaci byl v aqua zjištěn nálevník??? (nikdy v životě
21.03.2018 08:38:25
surpan
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one