Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
banner_surpan.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Akvárium - rady a tipy

Interzoo 2016 Norinberk.png
Každé dva roky probíhá v Norinberku výstava s názvem Interzoo, nyní 2016. Letos akce probíhala mezi 26. až 29. květnem na 115 tisících metrech čtverečních a své výrobky, samozřejmě nejen z akvaristiky, ukázalo okolo 1800 vystavovatelů.
akvarijní rostliny pro akvárium.png
Při zakládání běžného akvária je důležité si uvědomit, že bez rostlin to nepůjde. Jsou základem pro funkční ekosystém. Vyrábí kyslík pro ryby, přes den spotřebovávají CO2, který ryby vydechují a svými kořeny likvidují odpadní látky ryb a přebytky potravy, které pak používají jako hnojivo.
ohřívač topítko Resun.png
Bohužel ne každé zboží se povede, a pokud nefunguje tak, jak má a způsobuje škodu, je třeba na to upozornit. Osobně mám špatnou zkušenost s automatickým topítkem Resun UnionStar RH9000 75W, které mi uvařilo rybičky. Jenže po zveřejnění na facebooku se ozvalo mnohem víc nespokojených majitelů.
vývoj rostlinného akvária.png
Dnešní článek o akvaristice, bude takové ohlédnutí za poslední rok a půl, kdy jsem založil své rostlinné akvárium, které jsem zabudoval do výklenku ve zdi. Akvaristika není jednoduchá a založení akvária je vždy náročné, i když máte léta praxe. Ale pak může přijít pokrok.
rostlinné akvárium ryba.png
Od založení akvária uběhl už rok a já jsem zase pokročil směrem kupředu. Byl to náročný rok, ve kterém jsem měl několik problémů s udržením správných parametrů vody, především v létě. Přesto akvárium mi přináší plno radosti a naše návštěvy mnohy nemohou od akvária odtrhnout oči.
Rostlinné akvárium.jpg
O tom, jak založit akvárium jsem psal hodně dlouhý článek, aby to mělo nějaký smysl a ten, kdo to nemyslel vážně, aby akvárko nezaložil. Také jsem radil, jak a čím hnojit, neboť bez toho by to prostě nešlo.
Plastové rostliny.png
Každý, kdo by chtěl mít své akvárium krásné, by měl upustit od plastových rostlin. Ano, pěstování rostlin je složité, ale mohou z akvária udělat krásný koutek přírody. I pro ryby jsou živé rostliny důležité a pokud nechcete, aby se cítili jako v louži na skládce plastu, neměli by jste do akvária dávat ani umělé rostliny, ani poátápěče, hrady, vraky lodí a už vůbec ne mořské lastury a mušle.
Automatické krmítko Juwel EasyFeed.png
Podle průzkumů je v České republice procentuálně nejvíc akvaristů z celého světa. Proto by tohle téma mohlo být hlavně zajímavé pro ty, kteří mají doma akvárko s rybičkami a netráví všechen čas doma, jezdí na dovolené a chtějí rybičkám dopřát pravidelnou stravu.
sběrač hladiny Eheim Skim 350.png
Akvaristika je náročný koníček. Když už se Vám podaří mít krásně zarostlé akvárium živými rostlinami, může se vyskytnout plno dalších problému, ať s rybkami, rostlinami nebo řasami. Proto je potřeba být vždy ve střehu a neusnout na vavřínech. Stačí drobná změna prostředí a může dojít k přemnožení řas nebo úmrtí rybiček.
test akvarijní vody tetra 6 in 1.png
Akvaristika není jednoduchá. Pokud chce někdo dlouhodobě krásné akvárium plné spokojených ryb a krásně rostlých akvarijních rostlin, bude zapotřebí mnoha vědomostí a času kolem údržby akvária a péči o rostlinky. Vodovodní voda může vystačit, ale je dobré znát její vlastnosti.
Krásné akvárium.jpg
Češi jsou prý národem akvaristů, takže jste již s jistotou někde na návštěvě nebo u vás doma viděli akvárium s rybičkama a rostlinama. Pokud v něm plave pár ryb mezi umělým potápěčem, bubliny lítaj vzhůru k hladině z keramického korábu a sladkovodní akvárium je plné mořských mušlí a rostliny jsou plastové, protože je to prostě jednodušší, určitě u akvária dlouho nevydržíte.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one