GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1189"
Všeobecně platí, že nižší spotřebu má auto s mírně přehuštěnými pneumatikami. Zejména dnes, kdy mají pneumatiky pod vzorkem tzv. ocelový nárazník, který nedovolí vyboulení a sjetí středu vzorku. Je to samozřejmě hlučnější i vibrace se zvětší. Naopak dojezdnost se zlepší a je možno využívat setrvačnost k jízdě bez zařazené rychlosti. Rovněž ostré brzdění má souvislost se spotřebou.
Mám teď Golfa IV kombi a dovede i po 250000 km jezdit s lehčí nohou za 5,6l. Samozřejmě v zimě ( topení) a na krátké vzdálenosti leze i na 7,5l. Jezdím na levnější ekonaftu.
Kdysi jsem měl Octavii 1100. Dělal jsem s ní hokus pokusy na snížení spotřeby. Při generálce motoru jsem nechal zbrousit hlavu na vyšší kompresi ( o 2,5mm) a skutečně spotřeba slezla o litr. Dal jsem si tu práci a navlékl do vytápěcí trubky k topení, měděnou trubičku na ohřev benzinu před karburátorem. Teplý benzin se roztáhne a lépe probíhá spalovací proces. Spotřeba klesla o další 0,5 - 0,8l. Má to ale mouchy, po zastavení rozehřátého motoru se vytvoří plynová bublina a motor nechce chytit. V létě se netopí a tudíž se benzin nepřehřeje. Dnes u Golfa to používám na ohřev nafty a šetří to asi 0,8l.
Tak to jsou docela už velké zásahy, do takových experimentů bych se u auta se zárukou raději nepouštěl. U mě by popravdě stačilo dát nohu z plynu, krátce jsem zvládal jet i za 5,9 litrů, ale to je šílenost. Ta jízda mě nebaví, na dálnici bych se táhl a prostě nepatřím mezi šneky. Ani za spotřebu nižší o více než 2 litry mi to nestojí. :-)
14.12.2015 22:46:36
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one