GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Potkani a inteligence

Potkan inteligence.png
Krysík, široká kuna, přerostlá myš. Takto nějak se dá popsat potkan. Ale většina lidí, co je chová si je oblíbí a mnouhdy zamiluje. Jsou to nesmírně inteligentní stvoření a váží si každého kontaktu.
Jak poznám, že jsou inteligentní? Je toho hodně, ale poslední dobou mne zaujal náš Kuki. Je to sameček, který moc nevyrostl a vypadá jak větší myška. V kleci je spolu s Pupíkem, který i když je asi o 3 měsíce starší, stavba jeho těla je statnější a celkově jej výrazně přerostl. Kuki si rád pochutnává nejraději na piškotech, ale nepohrdne skoro ničím. Jen si to nechává na horší časy. Ale všiml jsem si, jak je chytrý a jak se mě snaží obelstít. Když mu podám nějakou dobrotu, kterou zrovna nechce a aby to nevypadalo nevděčně, chytí si dobrotu do tlapek a hraje na mě že žere. Žvýká třeba i minutu, než odejdu, i když si vůbec nekousl. Jak odejdu, jde si dobrotu schovat.
Mládě potkana.jpg
Když je pustíte někde v bytě běhat, nejlépe tam, kde je můžete zase klidně vytáhnout, pamatují si místa, kde se jim líbí. Hledají úkryty, odkud Vás sledují, co děláte a jestli je hledáte. Pak když vidí, že vidíte i je, tak se schovají a za chvíli se to opakuje nebo změní úkryt. A už si to peláší jinam. Rádi lozí do výšek, čím výš jsou, tím jsou štastnější.
 
Když jim něco zakážete, třeba aby někam vlezli, tak se místu vyhýbají chvíli a v nestřežené chvilce peláší o sto šest právě tam, kde nesmí.
 
Bohužel velkým negativem je u potkanů rakovina a nádory. První potkánek nám umřel po 8 měsících od narození, dvě potkanice mají nyní něco přes 2 roky a obě mají viditelný nádor, jedna jej má velký jak pinpongový míček. Z 5 potkanů již tři měli tedy rakovinu. Je to bohužel opravdu hrozné číslo a každý, kdo by chtěl chovat potkánky, musí se smířit s tím, že jejich reálná délka života je okolo 2 až 3 let, bohužel někdy ani rok.
 
Pokud se s tímto člověk dokáže jakžtakž smířit, může najít v potkáncích skvělé kamarády, čímž opravdu jsou. jsou věrní, chytří, váží si kontaktu, dokážou se naučit ledascos.
22.11.2015 21:44:59
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one