GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Akvarijní mechy a játrovky

mechy do akvária.png
Není to tak dávno, co jsem v akvárku měl pouze jávský mech, který se donedávna mylně nazýval Vesicularia Dubiana, i když jde o Taxiphyllum barbieri, anglicky nazývaný Java moss. Dnes je na trhu nepřeberné množství akvarijních mechů, jejich oblíbenost stoupá a některé z nich si dnes ukážeme.
Mechy a játrovky většinou nejsou příliš náročné, ale jejich nároky na prostředí se mohou lišit. Dnes jde jen o ukázku několika druhů pro zajímavost. Ty, které mám pak uvedeny v atlasu i s popisem nároků jsou v nadpise označeny tučnou kurzívou. Po kliku na daný mech se pak otevře přímo atlas.
Akvarijní mechy
pilo moss
Vesicularia sp. Anchor Moss
Vesicularia sp. Anchor Moss.jpg
Vesicularia montagnei - Christmas moss
Vesicularia ferriei - Weeping moss
Vesicularia montagnei - Christmas moss.jpg
Vesicularia ferriei - Weeping moss.jpg
Akvarijní játrovky
Mnohé akvarijní mechy z tohoto přehledu můžete pořídit na facebooku Přebytky akvarijních rostlin nebo na webu Petra Šolce Lake of Star.
Máte povedené vlastní fotografie uvedených mechů? Těchto nebo dalších druhů? Nebo jiných akvarijních rostlin? Díky Vám se pak může seznam mechů i nadále rozšiřovat. Také sháním kvalitní fotografie akvarijních rostlin do atlasu: Atlas akvarijních rostlin. Kontaktujte mne prosím přes facebook přes zprávu ve skupině: surpanblog.cz. Děkuji.
25.09.2016 13:16:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one