GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8284"
V článku píšete, že ste mal problém s nízkotlakovým budíkom, ktorý neukazoval správne. Ja som kúpil set na inzerát a mám ten istý problém. Môžete mi prosím poradiť ako sa dá tento problé odstrániť. Ďakujem.
Dobrý den,
nakonec jsem tento problém neřešil, množství CO2 neřeším podle budíku, ale už podle "oka". Dávám stále přibližně stejně a po výměně CO2 lahve jen změřím pH. Mělo by jít i budík vyměnit, jeden náhradní navíc mám i doma, ale původní držel až příliš dobře (nevím, jestli nejsou i lepené) a tak jsem to raději vzdal, než abych poškodil něco dalšího. Pěkný den
Poradil by jste mi prosím se skladbou rostlin do nano aq o rozměrech D 25 x, V 30 x, Š 25, určitě bych chtěl nějakou kobercovku a něco červeného hlavně malého. Budu dávkovat Co2 z kvasnic, a chemii od firmy Easy Life Carbo, ProFito, Start, i když je pravdou že se ještě rozmýšlím nad řadou hnojiv od firmy Tropica Premium Fertiliser a Specialised Fertiliser, nebo nad skladbou z Easy Carbo a PMDD. Dno mám založené od května 2016 na platformě ADA komplet to znamená ADA Clear Super 1káv. lžička, ADA Tourmaline 1káv. lž. ADA Bacter 100 1káv.lž. na to ADA Power Sand SPECIAL S 1L, ADA Aqua Soil Amazonia 1L, ADA Aqua Soil Amazonia Powder 1L. momentálně je celé aq zarostlé jávským mechem který v podstatě sebral všechno světlo ostatním rostlinám, každopádně se bude dělat noví layout. Chtěl bych všechno z aq vyndat ( mimo dna ) a osázet znovu. světlo bude 10W reflektor.
Moc dík za radu Petr Bílina
Dobrý den
Krevetky určitě ne, ale dočetl jsem se, že když je aq bez fauny musí se do vody přidávat i látky, které by si jinak flora vzala od fauny. No každopádně je to celkem alchymie a ne všichni toužíme experimentovat. Dokázal by jste poradit ohledně výběru hnojiv od komerčních výrobců? Jestli je v nich kvalitativní rozdíl. Easy Life, Tropica, ADA, Seachem, Profiplants. nebo je to všechno na stejno a v podstatě nám tyto firmy předkládají už naředěné PMDD, akorát se to jinak jmenuje.
P.S.V té otázce jaké PMDD a kolik bych měl přidávat do tak malého množství vody, protože těch druhů PMDD je trochu víc, viz. akvarijní-hnojivo.cz ,,RŮZNÉ BALÍČKY PMDD", proto sem vypisoval ty krevetky.
Dík za odpověď Petr Bílina
Řekl bych, že komerční hnojivo bude pro vás lepší. Stačí jej dávat jednou týdně, PMDD se dává denně (i když i komrční je lepší dávat poměrnou část denně). Komerční je namíchané a jsou celkem dostačující. Všechny, co jste napsal, jsou hnojiva kvalitní, takže záleží na vás.
dobrý večer
může se do aq přidávat tekuté Co2 i burčák?
Dobrý večer, v tekutém "uhlíku" je jen minimum toho, co rostlina potřebuje. Jde o glutaraldehyd (dezinfekce bazénů), tedy jeho slabý roztok, který dodá rostlinám naprosté minimum uhlíku, na řasy působí právě svou dezinfekční schopností. Jeho používání je sice podle všeho bezpečné, jeho vliv na rostliny ale není z dlouhodobého hlediska znám a pravděpodobně bude spíš negativní. Využíval bych jej jen při akutních problémech s řasou. Jinak zpět k dotazu. Používat spolu se můžou, vždy je potřeba si hlídat ale množství CO2 ve vodě, tedy změřením pH a KH a porovnáním v tabulce nebo pomocí dropcheckeru. To by se ale mělo dělat při použití jakéhokoliv zdroje CO2. Přeji pěkný večer
za 2 roky jsem utratil asi 2 tisíce za rostliny a nic neroste ,bydlím brno -lesná , voda z březové nad svitavou, ta je asi velmi nevhodná že ? ,díky za odpověď
Zdravím. Nemám sice k dispozici rozbor vody z Lesné, ale v tom pravděpodobně problém nebude. Na Lesné znám dva akvaristy, jedna paní prodává akvarijní mechy, které doma pěstuje a pak známej, který má doma velmi pěkné rostlinné akvárium. Pravděpodobný problém bych spíše viděl v nevhodném výběru rostlin (v některých akvaristikách se dají koupit rostliny nevhodné pro dlouhodobé pěstování pod vodou), špatné osvětlení, nevhodné složení dna, nedostatek živin...je toho hodně, kde by mohl být problém. Krom toho ne vždy je třeba pořizovat CO2 set nebo dělat CO2 burčák. Ten bych doporučoval pouze v případě, že jde o náročnější rostliny, které větší množství CO2 potřebují. Pokud máte facebook, doporučím se přidat do skupiny: https://www.facebook.com/groups/akvaristikaCRSK/ vložení pár fotek akvária a případně nějaký popis, podle kterého budeme moci určit, kde je problém. Pěkný den
díky za reakci
Já bych jen upřesnil... Ryby se neotráví jen proto,že co2 jede i v noci,ale proto,že ho tam dotyčný pouští příliš mnoho. Když tomu někdo nerozumí a pustí mnoho co2,otráví si ryby i přes den.
Možná by to chtělo vědět něco o pufraci a jiných pojmech.
Niekoľko mesiacov som vypínal na noc a všetko bolo OK. Niekoľko mesiacov som nevypínal (no ubral som trochu CO2) a tiež bolo všetko OK. Keď som už ale kúpil ten elektromagnetický ventil, asi je rozumnejšie vypínať - nie kvôli rybkám, ale nech ušetrím aspoň plyn :) Druhá možnosť by bola odpojiť ho a šetriť na elektrike :)
06.07.2018 10:48:45
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one