Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
REKLAMA
REKLAMA

PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5824"
Heh díky za typ normálně se v kuchini nemotám po přečtení článku jsem se však rozhodl sám si koupit maso a za pomoci ženy (pomohla mi dohledat potřebné ingredience) jsem se dal do přípravy. Sám jsem poté připravil naložil i upekl nebo spíše vysušil maso. Zde skočilo mé sám hotové maso bylo během pár hodin rozebráno a spotřebováno ale ochutnal jsem a určitě si přípravu zase zopakuji díky za typ.
"Díky vysokému obsahu bílkovin, minimálnímu obsahu sacharidů a tuků dodá potřebnou sílu."
O tomto tvrzení si dovoluji pochybovat. Krátkodobou silu a energii dodávají sacharidy ( cukry ), dlouhodobou sílu dodávají tuky. Indiánský vynález "pemikan" bylo sušené buvolí maso, roztlučené na jemnou drť a smíchané s buvolím tukem a sušenými bobulemi ( brusinkami). Maso a tuk v poměru 1:1 tvořily 90% a zbytek sušené bobule. Z pemikanu lze uvařit různě výživnou polévku, ohřátý pak tvoří hlavní jídlo. Dobyvatel Američan Peary se takto živil při cestě k severnímu pólu. Indiáni však nebyli hloupí prodali mu levně pemikan zabalený v buvolích kůžích ale staršího data. Kůže činěné jen vodou páchly, ale to nebylo nic proti žluklému loji v pemikanu. Po polévce pravidelně zvracel a po "jídle" jakby smet. Nakonec si vyměnil stravování s tažnými psy. Ti měli sušené tresky ( tohoroční ) a předložený pemikan obcházeli zdaleka, než je hlad přinutil k ochutnání.
Jde spíš o obecně používanou frází, než o přesný termín ve výživě. Ani tuk a sacharidy nedodávají vyloženě sílu, ale to by přesněji dovysvětlil spíš studovaný výživový poradce či lékař. Funkcí bílkovin je především vytváření svalů, šlach a vazů, tedy stavba těla. Nedostatky bílkovin se pak projevují úbytkem svalové hmoty, zhoršení imunity a mnohdy také otoky. Což doprovází úbytek "síly". Větu ale přeformulujeme, neboť by mohla částečně zmást, že díky minimu sacharidů a tuků je právě ta síla.
Co se týče permikanu, jde o velmi zajímavý příběh, po kterém by mě ale asi přešla zvědavost a pravděpodobnš bych jej nezkusil. :-) Pěkný večer
26.08.2016 13:05:21
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one