GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5557"
Máme obdobnou zkušenost. Manžel byl zásadně proti eko kůži, ale já, coby matka čtyř dětí, jsem volila praktičnost. Stačí lehce setřít vlhkým hadříkem a je čisto, žádné flíčky. Jenže ouha, po 4 měsících!!! se nám na opěrkách začal dělat takový zašedlý povrch. Vypadalo to, jako by sedačka byla zaprášená. Kdybychom měli pravou kůži, tak by člověk řekl, že je vysušená. Ale eko kůže??? Včera nám prodejce sedačku po velkých tahanicích odvezl a vrátil peníze. Už to však vypadalo, že nám reklamaci neuznají. Prý tam nic nevidí. Ano, ano... když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají. Teď jsme samozřejmě bez sedačky a budeme muset shánět novou. Určitě už ne z eko kůže!
Bohužel nejen eko kůže byla na naší sedačce nekvalitní. Sedačka ze sconta za 30 tisíc a po 4 letech je na vyhození. To že se loupala po dvou letech je sice hrozné, ale kdo by čekal, že po 4 letech se na několika místech propadne, když jsem si na ní lehl nebo sedl (mám 90 kg, což není zas tak moc :-D). Už nábytek ve scontu nenakoupím a z eko kůže už vůbec ne. Otázkou zůstává, o kolik si člověk polepší, jestli si připlatí za kůži, aby se nezhroutila její konstrukce také po pár letech.
Přesně, jak je popsáno v článku. Sedačka z eco kůže nám vydržela sotva záruční lhůtu, krátce po ní se postupně odlupovala a museli jsme přes ní dát přehoz. Nicméně již po 7 letech si musíme koupit novou sedačku :-( Měli jsme i židle z eco kůže, ale ty už šli do světa (na smeťák). Takže eco kůži už nikdy!!!!
No, bodejď by to něco vydrželo, když je to plast natažený na bavlněném základu. A tuhý plast - polyuretan používaný třeba na dopravníky. Pokud ekokůžu, tak jen na to, co není příliš namáháno - a na čem ani moc nezáleží, jak bude vypadat po x letech...
Děkuji za ukázky a za rady. Za měsíc budu kupovat sedačku do nového bydlení, tak se mi článek velice hodí :))
Mam sedačku z bíle eco kůže 8 let. Využíváme ji denně , musela jsem na ni dat textilní koberečky, kvůli teplejsimu posedu. Mame kočku, takze sem tam nějaký skrabanec, ale s tim jsem počítala . Momentálně jsem ovšem dost zklamaná , protože zacala prasat a olupuji se cca centimetrove kousky. znám lidi co maji textilní sedačku světle barvy vic jak 20 let a je jako nova. Tyhle uměle materiály stoji za prd, tuto sedačku si nemuzu dat ani na chatu, protože to vypadá hrozne. Investovat po 8 mi letech znovu do sedačky 18.000 se mi zda neekonomicke. Příště uz jen pravou kůži nebo kvalitní textil.
Jsme na tom podobně, jen s tím rozdílem, že nám se loupat vůbec nezačala. Kupovali jsme trojsedačku + křeslo z ekokůže a vybírali nejlevnější ve městě (8500 celkem) a teď po 8 letech jsme prodávali netknuté, jen pár direk po kočkách, ale po nějakém loupání ani stopy. Takže ne vždy je ekokůže nutně nekvalitní. Název eko kůže vysvětluje, že je výrobek ekologický - ohleduplný ke zvířatům, takže až tak zavádějící není.
Dobrý den, ano musím souhlasit....sedačku - krémovou jsem si objednávala dokonce u polské firmy před cca 10-ti lety i s polstrováním zadní části, vyšla na 13 000.-Kč a nebýt zásahů mých dětí s lihovkami apod. a mým čištěním všemi možnými i drastickými přípravky, byla by stále jako nová. Ještě upozorním,že jí společně s námi využívají i naši chlupáči ( psi a kočky), takže na údržbu nic lepšího neznám a za eko kůži dávám za 1 !!!
Když polstrovaný nábytek, tak potažený určeným textilem. Koženky i kůže jsou studené nebo se lepí v teple. Také se mohou trvale zabarvit a co potom s drahými potahy? Krycí textilie kloužou a řešení není nikdy jednoduché.Textilie lze čistit na sucho i na mokro, případně je překrýt a fungují dále k plné spokojenosti. Snad jen výdrž pravé kůže na značně zatížené a celodenně využívané věci zdůvodní tento druh potahu.
Ty jo, ani jsem nevěděla, že něco, jako eko-kůže existuje...Díky za informaci :). Já mám ale stejně radši textilní povrchy, jsou mi tak nějak příjemnější :).
gingerjannie.blogspot.cz
07.04.2018 20:20:15
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one