Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
banner_surpan.png
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4520"
- životnost WPC je max.15. Pokud někdo věří 50-ti letům, je hodně naivní.
- jinak na fotkách je vidět plíseň, tipoval bych to na špatně vyspádovanou terasu.To mohlo zkrátit životnost o polovinu..
Dobrý večer, předpokládám, že 50ti letům nevěří asi vůbec nikdo, 20 bych ale za tu cenu ocenil. Podle reálných zkušeností lidí, kteří se mi díky této mé zkušenosti a tomuto článku ozvali, vidím reálnou životnost na 7 až 9 let. Co se týče spádu, voda se na WPC nedržela, po dešti odtékala (tedy do doby, než se WPC začaly rozpadat, pak na nich drželo všechno)... Tím pádem mi z toho vychází, že by se desky WPC snad ani raději neměli vystavovat dešti, UV záření, sněhu, změnám teplot a pak by mohly vydržet i déle. Chtěl jsem dát WPC ještě šanci, poptal jsem plné desky WPC s montáží a cena vyšla nyní na necelých 4000 kč/m2 :-), což bylo s ohledem na ne zrovna dobré zkušenosti, přespříliš. Pěkný večer
Vážení, prezentované produkty jsou od jednoho nejmenovaného výrobce, který měl problémy s kvalitou a výrobu na dobro ukončil. Osobně mám přes pět let terasu z wpc ( v případě zájmu pošlu kontakt), která vyšla na polovinu oproti tropické dřevině a funguje stejně jako při montáži. Jediným drobným problémem je velká tepelná roztažnost, ale to je pouze drobná vada na kráse výhod wpc! Buďme tedy prosím spravedlivý a nehazme všechny do jednoho pytle.
Ahoj, můžu poprosit o výrobce a montážní firmu se kterou máte tuto dobrou zkušenost? Chci z tohoto materiálu terasu též a pročítám zkušenosti, názory a vybírám kvalitní, které něco vydrží.

Předem moc děkuji
Radovan
Hezký den, máme naprosto stejnou zkušenost. Terasa se silně drolí a kromě oken znečisťuje i bazén. Nezměněna zůstala jen místa, na která nesvítí slunce a neprší. Tedy pod pergolou. Po sedmi letech je investice cca 200 tisíc k ničemu. Do dřevoplastu už znovu rozhodně nepůjdeme.
Dobrý den, děkuji za sepsání Vaší zkušenosti. Ta investice je neskutečná a výdrž bohužel velmi špatná. My teď zkusíme nějakou dlažbu...do dřevoplastu bych už nešel
Pokud jde o dřevo, doporučil bych akátové, 4cm silné desky. Navoskované nebo fermeží napuštěné snesou všechno a jsou z místních zdrojů poměrně levné.
Děkuji za informaci, to by mohl být dobrý nápad.
Jsem truhlář a podobných podlah jsem pár položil. Podobné byly, ale pouze vzhledem. Byly dřevěné a to komplet :) Materiál na ně použitý jsou vesměs tropické dřeviny, většinou Bankirai. Tohle dřevo je sice drahé, ale jako kámen. Většinou cena rozhoduje a proto se lidé uchylují k levnějším materiálům a tady je ten problém. Pokud není člověk jak se říká od fochu, řečem o nesmrtelnosti materiálu snadno uvěří. Jednou jsem měl možnost pracovat s těmito deskami ( levnými) 70% dřevo, 30% plast. Už při montáži jsem se nestačil divit. Spáry se dělaly 5 mm a montáž se konala na přímém slunci. Jaké bylo mé překvapení, když jsme se ráno vrátili na dodělávku a zjistily, že mezery jsou cca 2, místy i 3 cm. Příčina byla ihned jasná. V noci se ochladilo. Člověk samo počítá s tím, že věci venku nějak vlivem počasí pracují, ale aby se deska na šířku smrskla o 2 - 3 cm přes noc, to jsem ještě nezažil. Zkrátka šunt neskutečný. Lituji toho, kdo si to koupí...
Díky za informace přímo z oboru. Nejhorší na tom je, že tyto dřevoplastové podlahy jsou ještě dražší než Bankirai, když jsem se díval na ceny na google. Příště alespoň vím, co hledat. Krom toho jak jste psal, jsme již několik "desek" museli vyměnit, protože i přes velké mezery, došlo k velkému smrsknutí a roztahování a desky popraskaly. Snad tento článek a Váš komentář pomůže zájemcům o terasy v rozhodování, ať neudělají chybu.
Před 50 lety letěl litý dřevobeton. Tvořil celistvou podlahu, podle přidané barvy i fantazijní plochu. Byl odolný na ochození i na vlhké čištění, ale nalitá voda ho zničila. Proto se v namáhaných místech (chodby od vchodu a pod. ) musil natírat venkovními olejovými barvami nebo laky. I při tom se předpokládalo zastřešení.
Jak to pozoruji, jde o švindl. Cokoli, co má charakter upravené dřevotřísky nemůže podle mne vzdorovat 100% povětrnosti ve vodorovné poloze. Mikrotrhliny otevřou povrch, ten nasaje vodu a výsledek je vidět. Snad jediné co lze ještě teď ( v teple a suchu ) udělat je okartáčování drátěným kartáčem, zatmelení poškozených míst dvousložkovým autotmelem ( přiředěným při použití acetonem a následně nabarvení) a po úpravě tmeleným míst použít venkovní olejový bezbarvý lak ( napřed ředěný, aby prosákl a zpevnil povrch a po zběžném přebroušení ( olámání "chlupů" ) natření na uzavření povrchu. Možná by vyhověl i podstatně levnější hydrovosk ( napustit ředěným a s druhou vrstvou podle návodu ). Jen pro šetřily, mohl by stačit i parafinový olej s techn. benzinem ( brouky zabije určitě ) a vodu odpudí bezpečně.
To je právě ta vlastnost, kterou prodejci vyzdvihují oproti podlaze dřevěné, aby obhájili tak vysokou ceny, tedy že je bezúdržbová, není třeba ji pravidelně natírat. Pak totiž postrádá smysl a je lepší a mnohem levnější obyčejné dřevo a co pár let ho opatřit nátěrem. Zajímalo by mě, zdali jde pouze o výjimku, nebo běžnou praxi s dřevoplastem. A co teprve čistě plastové podlahy?
Právě že těm čistě plastovým podlahám bych věřil víc, než plastu s dřevotřískou. Já půjdu asi nejspíš do té akátové podlahy s občasným přetřením :-)
24.08.2018 22:56:10
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one