GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Plovoucí rostliny do akvária

Voďankovec vzplývavý - Limnobium laevigatum.png
Mezi často vyhledávané akvarijní rostliny nepatří jen ty, které se sází do dna, ale i ty, které plavou na hladině. Jejich výhodou je velká spotřeba dusíku a i živin, což může pomoci při potížích, třeba i s přehnojením. Jen je třeba jejich růst redukovat, aby nezastínily ostatní rostliny.
Kořeny plovoucích rostlin, především Babelky řezanovité jsou skvělým úkrytem pro mláďata. Jak jsem také zmínil, plovoucí rostliny spotřebovávají hodně dusíku, takže pomohou i v mírně přerybněných nádržích nebo při nedostatečné výměně vody.
Po kliknutí na fotografii nebo název rostliny se vám zobrazí v atlase s větším množstvím přesnějších informací potřebných k pěstování.
Seznam plovoucích akvarijních rostlin:
Ceratopteris cornuta
Vyhněte se okřehku, do akvária nedoporučuji:
lemna minor
Často se vyskytující plovoucí "plevel", který se množí neskutečně rychle a brzy pokryje celou hladinu. Pokud není odstraněn do poslední rostliny, opět se brzy přemnoží. Občas jsem si jej donesl z akvaristiky, nikdy se mi jej nepodařilo zbavit sběrem. Pomohl mi až skimmer.
Máte povedené vlastní fotografie dalších plovoucích rostlin? Nebo i jiných akvarijních rostlin? Sháním kvalitní fotografie akvarijních rostlin do atlasu: Atlas akvarijních rostlin. Kontaktujte mne prosím přes facebook přes zprávu ve skupině: surpanblog.cz.
02.10.2016 20:47:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one