GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3949"
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli nevíš proč když přidám do vody Easy lidé ferro, tak voda zmléční a trval den než se zase vyčistí...
?
Ahoj, nevím, co přesně to z hnojiva dělá, ale mléčnější vodu jsem měl vždy i po použití Complete Fe plus. Nějaký jiný problém jsem ale nezaznamenal.
Ahoj Surpane,
udělal jsem si nad akvárium světlo z 8x3W (https://www.gme.cz/led-3w-cool-white-270lm-120-hexagon-gt-p03w54103260) a chci ho dát nad akvárium 50x30x30, takže tak reálně 40l. Chci se zeptat jestli budou tyto LEDky dostačující, nebo mám přidat (chtěl bych akvárium s micranthemum monte carlo a Eleocharis pusilla) Dále bych se rád zeptal, jaké hnojivo a CO2 koupit? Děkuji za odpověď.
Super, zkusím to nějak zrealizovat.. Dále bych se pak rád zeptal, s jakým dnem máš zkušenosti.. protože já kupoval od rataje profisoil a tak 75% u po rozmočení v horké vodě a rozmáčení měsíc ve vodě furt plave, tak bych se rád zeptal, jaké bych měl použít na výše zmíněné rostliny?
Už skoro 18 let používám obyčejný křemičitý štěrk o frakci 2 až 4 mm, rostlo mi v tom naprosto všechno. Na kobercovky ho používám také, ale pokud seženeš 1 až 3 mm, bude to vhodnější. Používám ho u všech svých AQ, viz: http://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-a-tipy/ma-rostlinna-akvaria
Ahoj. Chci se zeptat... Mam 160l akvarium... V sobotu jsem to založila. Mam tam plno rostlinek a chcci se zeptat jaké hnojivo by bylo vhodné aby byli krásné... Někteří mi říkaji že mám koupit CO2 někteří že ne... Díky za radu...
Ahoj, po založení akvária je potřeba zvážit, kolik rostlin v akvárku máš a jak náročné na živiny jsou. Určitě je dobré ze začátku dávat jen minimální dávky a vybral bych si buď Profito nebo Complete: http://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-a-tipy/rostlinne-akvarium-jak-a-cim A o CO2 si něco přečti tady: http://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-a-tipy/co-musime-vedet-o-davkovani-co2
Ahoj, chci se zeptat mám plevenku reinekii a pořád není ta barva taková jaká by měla být, hnojím profiplant complete, přidávám železo i co2,mám dát do dna kapsle od Feroxu nebo je to zbytečné, díky za odpověď.
Dal bych ji ještě čas, 3 týdny nejsou nic, nebo kup test obsahu železa ve vodě a podle toho množství přizpůsob.
Ok a děkuju.
Chtěl bych se zeptat, plánuji používat PMDD k tomu budu přidávat KH2Po4. Je zbytečné k tomu přidávat ještě Bioflor ? Předem děkuji za odpověď ).
Samozřejmě, že je to zbytečné. PMDD je kvalitní hnojivo, které obsahuje důležité složky pro růst rostlin, podle potřeby se pak jen přidává fosfor z KH2PO4 nebo dusičnany NO3 z KNO3, pokud jich je málo. Ale těch je většinou v akvárku spíš nadbytek. Proto pak dodávání dalšího hnojiva je naprosto neefektivní a zbytečné.
Dobře děkuji :)
Dobrý den, chci se zeptat na četnost hnojení. Mám akvárium 120L a používám k roslinám JBL Ferropol a EASY LIFE Nitro. Chci se zeptat jestli to mohu dávat i dohromady, nebo stačí tam dávat jen jedno a jak často. Nechci něco zbytečně přehánět. CO2 nepoužívám. Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Lukáš
Dobrý den, u komerčních hnojiv bývá návod, jak často a kolik hnojit. Každé hnojivo obsahuje jiné množství potřebných živin, takže je důležité jet podle návodu nebo podle měření vody, tedy kolik prvků voda obsahuje a kolik rostliny potřebují a spotřebují. JBL Ferropol by mělo být komplexní hnojivo s vyšším obsahem železa, takže to bych dával podle dávkování v návodu a později podle potřeb rostlin (je třeba poznat, jestli se jim daří nebo ne, případně to měření), Easy Life Nitro pak podle obsahu NO3 ve vodě, tady bychzměřil jak vodu v AQ tak vstupní vodovodní. Mnohdy je jeho dávkování naprosto zbytečné, často se stává, že množství NO3 je už tak dost vysoké, tak přidávání je kontraproduktivní.
Přeji pěkný den
Ahoj Surpane
Chtěl bych se zeptat jak je to s výměnou vody zhruba u 120L akvária pokud používám tekuté CO2 od Rataje a hnojivo PMDD.Zakoupeno ve Sklorexu a zkouším asi 2týdny.Nádrž mám středně osázenou a před používáním CO2 a PMDD jsem odkaloval dno a měnil zároveň asi 1/3 vody každých 14 dní.Mám pokračovat stejně nebo nějak změnit dávkování po výměně vody nebo samotnou výměnu vody.Ještě bych se chtěl zeptat na osvětlení , je lepší přes poledne nesvítit nebo svítit v tahu až do večera. Já svítím od 9hod do 12hod a pak od14hod do 21hod. Jaký je tvůj názor?
Díky za odpověď a za rady
Vojta
Ahoj, osobně mám AQ podobného objemu a měním třetinu vody každý týden. Hodně důležitá je ale kvalita filtru. Pokud máš externí filtraci o velkém objemu a zároveň dobré filtrační složky, tím méně je třeba vodu měnit. Osobně jsem zkoušel svítit v kuse i s přestávkou a rozdíl jsem nenašel. Někdo tvrdí, že mu přestávka pomohla od řas, ale nějaký rozdíl jsem neshledal. Tekuté CO2, přesněji glutaraldehyd, je desinfekce, která dodá rostlinám minimum uhlíku, ale potlačuje růst řas. Pokud ale chceš dát rostlinám hodně dostatek CO2, je třeba zvolit CO2 plynné a dobře ho rozpouštět ve vodě. V návodu u PMDD je informace, že po výměně vody se má dávat hnojiva víc, osobně dávám stejně.
Měj se
Moje postřehy ohledně hnojení :
Akvaflor AF- 7 - podporuje růst zelené vláknité řasy a ruduchy, rostlinám moc nedá.
NPK + mikroprvky dodna, jsou super pro kobercové rostliny ale nedokáží uživit samostatně celé rostliné akvárium, dávám jen pod Blyxu a tak.
Nejvíce se mi osvěčilo PMMD v kombinaci s tekutým uhlíkem, dávkuji na 100l /4ml obojeho denně.
Dobrý den,
i já používám hnojiva firmy EasyLife. Mám 300l nádrž normálně zarostlou, ale co ty kytky sežerou PO4 je strašný, 500ml spořádají za měsíc a s cenou 250,- je to síla. Navíc se mi teď rozpadají listy u Hygrophila corymbosa. Ale už se dívám po PMDD, už z důvodu ceny. Až čas ukáže jestli to bude dobrá volba.
Dobrý den, PMDD je skvělá volba. Bohužel ne vždy jednoduchá. Jel jsem s PMDD v kuse rok a půl a přidával jsem tekuté CO2. Vše naprosto v pořádku. Jenže jak jsem začal dodávat CO2 z lahve s nočním vypínáním, nakonec i bez vypínání, vytvořila se mi v akváriu řasa oedogonium, naštěstí zatím jen v malé míře. Musím teď přijít na dobrý poměr světla, CO2 a látek v PMDD, což není zas taková sranda, neboť něco zkouším, čekám 14 dní, jestli to zabere, pak zkouším zase něco jiného, zase čekám alespoň dva týdny...Není to vždycky úplně jdnoduché..
PMMD je nejlepší vlaba před tím než si začnete vyrábet(míchat) hnojivo doma podle vlastního složení (sloučenin které máte v akva mín nebo víc). PMMD kupované je dělané univerzálně a né v každém akva splní to co má.
17.11.2017 17:59:07
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one