GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1493"
Nedostatek vlákniny znám a děkuji ti za rady a tipy!
Super, zrovna jsem hledala, v čem je vláknina, neboť ji mám zatraceně málo ve stravě.
Dobrý článek, fakt! A zajímavá přehlídka podílu vlákniny v různých potravinách. Co se jablek týká, taky mi dělá problém je jíst, i když samy o sobě jsou chutná. Ale musím mít na ně chuť... :-) to už spíš zbaštím banán.
Mám dojem, že dobrá vláknina je Psylium, dokonce jsem je viděla jako oblíbenou část bezlepkových domácích chlebů, na jedné fejsbukové stránce. Fazole, vida, ty jsem dlouho neměla a přitom si říkám, že bych každý měsíc měla uvařit aspoň jedno luštěninové jídlo. Je smutné, že to ani za měsíc nedám...
Děkuji. Jablka jsou pro mě fakt týrání :-D. Na banán jsem si zvykl a ten teď jím ob den. Taky jsem si kvůli hubnutí a změně stravování stanovil jíst luštěniny aspoň dvakrát týdně a jednou týdně kvůli bílkovinám rybu (častěji raději ne kvůli rtuti). Na Psylium se ještě podívám.
Zdejší pekárna prodává "pětizrnný" chléb. Vhodně jsou i salátové okurky, kyselé zelí a většina upravené zeleniny ( saláty s dresinkem nebo vařená s mírným okořeněním ). Otruby je nutno polykat "na mokro", zapíjet vodovou polévkou.
Ahoj, nedávno jsem právě četl, že většina lidí má těžkej nedostatek vlákniny a to může způsobovat hodně závažné zdravotní obtíže. Tak jsem trochu pátral, ne vše mi sedlo, ale třeba ta dobrá vláknina je rozumná možnost. Zkusím, snad bude chuťově dobrá.
Jn, s vlákninou jsem právě hodně válčil, než jsem si zkusil pár možností a Dobrá vláknina vyhrála - má nejvíc procent vlákniny a docela dobře chutná. Oproti tomu otruby se jíst nedají a lněné semínko by měl člověk jíst rozdrcené a to bych asi taky moc nedal.
07.03.2016 17:15:34
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one