GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4146"
Doma máme o řadu nižší model, Daitsu APD 9-CR. Za mě celkem slušná mobilní klimatizace, trošičku hlučnější. Čekal jsem od ní horší výkon, v tomto mě jednoznačně potěšila. Nedokážu to popsat číselně, ale v létě i v horkých dnech poměrně jede, z čehož jsem měl trochu strach. Nemáme izolovaný dům, takže sluníčko ho za chvíli prohřeje a pak je uvnitř hrozně. Jinak, je poměrně slušně hodnocená na Heuréce, i v internetových textech. Předpokládám, že model 12-CR bude asi podobný ;)
S klimatizací mám vlastní zkušenost. Ženě po operacích nesvědčilo teplo v domě ( v létě až 30C). Hledal jsem, jak to řešit. Existují firmy, které za cca 100000.- vypracují projekt. Šel jsem na to jinak. Pokud se použije "zvratná" klimatizace s tepelným čerpadlem o výkonu min. 1,6KW, lze ( tedy bylo ) získat sazbu d55, což je dvoutarifní sazba na "drahou a levnou" elektřinu v rozsahu 2hod. vysoký tarif a ostatní nízký. Pokud se použije invertorová jednotka typu Split ( tj, zdroj s kompresorem vně) a výdech uvnitř je to velmi účinné. Výdech je instalován pod stropem a ochlazuje nejteplejší vzduch. Ochlazený padá dolů a mísením vytváří příjemné prostředí. Stálo to při pořízení 45000.- a po 12letech mohu říci, že výkonem tepelného čerpadla na podzim a z jara ( a kdykoli při vnější teplotě do -5C) se věc zaplatila přes levnou sazbu, na kterou jede celá domácnost. Jde o počáteční investici ale mohu každému potřebnému doporučit.
Zdravím Vás. Samozřejmě "vestavěná" klimatizace je lepší, hlavně při použití tepelného čerpadla. Do budoucna o tomto řešení uvažuji. Způsob chlazení mobilní klimatizací je ale velmi dobrým řešením například v pronájmu, kde nejsou možné stavební úpravy, nebo pokud je maximální možná investice nižší, než kolik by stála splitovka. Pravdou ale je, že mobilní klimatizace zabírá místo v interiéru a občas řešení odvodu teplého vzduchu není jednoduché. Proto ve vlastním pak určitě zvolíme split. Díky za informaci a přeji pěkný den
Celkem hlučná
při maximálním výkonu bohužel ano. Na druhou stranu, pokud nejede naplno, tak se to dá zvládnout. Schválně jsem ji pustil naplno. Na televizi se s ní ale dívat nedá.
10.02.2018 08:37:49
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one