GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6358"
Skupinový vodovod Židlochovicko a okolní obce, odebírá už dva roky vodu z vírské přehrady. Pod přehradou je úpravna vody, aby byla zajištěna dodávka pitné kohoutkové vody pro odběratele ( cca 1/2 Brna a vodovody pod Brnem). Někdo si ulehčil práci a včas nevyměňoval náplně chloru v úpravně včetně pískových filtrací. V teple se bakterie pomnožily a je zle. Lotři = vodárenská a.s. se k věci staví jako každý monopolista. Bohužel i žabčický starosta = předseda svazku vodovod židlochovicko má asi podobný postoj. Když se odstavovalo prameniště u Vojkovic, upozornil jsem v zastupitelstvu na potřebu pohotové zálohy pro všechny případy. Ale kdepak, asi je vše v dezolátním stavu, pravidelně nečerpanou vodu nelze bez rozboru použít i když je ve vrtech zdarma, kdežto vírská je za 5Kč/m3. Možná jsou už i čerpadla rozkradena. Navíc těch 10% z ceny vody a stočného jde rovnou do Francie. Zdejší ( židlochovický ) rozvod je starý až 140let a nutně potřebuje generálku ( za cca 100 mil Kč., což se z ceny vodného nastřádá tak za 50let). Pan starosta Šmerda dokonce v osobním rozhovoru uvedl, že samofinancování vodovodu by potřebovalo zvýšit cenu vodného asi na 140kč/m3. Radím každému ( v Žabčicích i jinde ) aby si hleděl studny pokud ji má, pravidelně ji odčerpával a na vodovod nespoléhal. Také se chystám objednat vrtaře a zajistit si vlastní vodu, tady je všude spodní vody dost, horší je její kvalita ( sádrovce a křemičitany ničí zařízení ).
Vody na Jižní Moravě jižně od Brna ubývá, stejně se bude muset řešit v budoucnu nějaká záloha. Se studnou to je složité. Ti co ji mají mají velké plus, pokud se o ni starají. Ale slyšel jsem, že pokud si necháte udělat studnu novou a rapidně vám klesne spotřeba vody, tedy i platba za vodu, prý se naopak rapidně zvýší cena stočné a budete platit nakonec stejně, jako v době bez studny. Ale jako záloha na horší časy asi dobré, otázkou pak zůstává kvalita vody, až bude vody méně.
čekáš problémy :-) nebo se jen řídíš heslem vždy připraven :-D
Problémy nepředpokládám a doufám, že lidstvo se již dostatečně poučilo z válek, že tohle tady nikdo nechce. Jen asi fakt není dobré mít stále prázdnou lednici a počítat s tím, že si vždycky nakoupím. Přesvědčilo mě o tom hlavně to, že v Brně zmizely PET lahve z obchodů za necelé 3 hodiny a nekoupil sis ani jednu flašku. Prostě došlo. To mě vcelku zarazilo :-)
20.09.2016 21:48:33
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one