GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7730"
Dobrý den, neví někdo, co to udělá, když do gelu přidám ocet?
Osvědčilo se mi dávku "slizu" rozmíchat v troše teplé vody a nalít do prostory pro prací gel. Peru ve studniční vodě, takže natéká do pračky hodně studená. Takhle to nehrudkuje, neulpívá. Nedoporučuji na hedvábí a vlnu!
Děkuji za další doplňující informace. Sliz není na všechno, ale jde o levnou a zajímavou variantu.
V tomto slizu pere snacha. Za necelých 5 let odrovnala novou pračku. Prádlo má tvrdé a zažloutlé, nevábné vůně.....Jednou jsem zkusila její vyprané prádlo potajmu vyprat v prášku a aviváži. Z "čistého" prádla odtékala žlutá voda, po usušení bylo prádlo opravdu bílé a měkké. Pro mne tohle tedy nee...
Ještě chci napsat,předtím jsem měla pračku po mamince.... a ta vydržela dvacet let.
Popravdě neznám moc lidí, kterým by moderní pračka fungovala déle než 5 až 7 let. A je jedno, jaký prášek nebo gel používají. Ať chceme nebo ne, doba, kdy pračky vydržely 20 let a pak je člověk vyměnil, protože chtěl hezčí, tišší nebo s menší spotřebou, je bohužel pryč.
Co ušetřila na pracím prášku, to projela na nové pračce, kterou tím svinstvem dozazila....
Složky domácího gelu jsou obsaženy, mimo jiné, i v komerčních prášcích a gelech, krom toho se používá tento domácí gel již léta :-).
To je to čemu na mamafórech říkají "sliz", že? Pro ty, kteří chtějí spořit při praní, ale zase to nepřehánět s výrobou pracího gelu apod. tak je střední cesta a to prát v levnějších, méně značkových přášcích nebo gelech.
Spíš bych to viděl zajímavé pro maminky na mateřských, co chtějí ušetřit, občas se nudí a chtějí prát bez nějakých chemických příměsí. Gel se nám osvědčil, ale je potřeba si jej vyrobit a to není hned.
Zdravím, gel dělám také. Jen bych se chtěla zeptat zda je třeba při pravidelném používání pračku nějak čistit. Přijde mi, že uplívají zbytky gelu a tedy, že se dříve či později něco zanese. Jakou máte zkušenost?
Stači občas.dat vyvařku s octem.a je po problemu!peru v domacim gelu a nedam.na něj.dopustit!;)..soňa
Děkuji za informaci, určitě se bude hodit. Pěkný večer
06.02.2018 19:50:58
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one