GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Houbové Špaldoto - sypká směs k přípravě pokrmu

Houbové rizoto.png
Ráda zkouším pro mě nová a zajímavá jídla. Když jsem v mém oblíbeném internetovém obchodu zahlédla tuto směs na přípravu houbového špaldota, neváhala jsme ji koupit. Velice mě zaujal obal a složení natolik, že jsme dostala na toto jídlo okamžitě chuť.
Houbové špaldoto.jpg
Co vlastně jsou špaldové kroupy?
Jsou to kroupy z nejkvalitnější pšenice špaldy. Zrna jsou obroušené od tvrdé obalové vrstvy. Špaldové kroupy jsou výraznější než ječné, které běžně známe a jsou především zajímavé svoji oříškovou příchutí.
Špaldové kernoto je velmi prospěšné lidskému organizmu.
Obsahují všechny nezbytné prvky pro výživu člověka jako např. vápník, hořčík, zinek a železo. Velké množství bílkovin a sacharidů. Dále vitamíny B a E.
Houbové špaldoto složení.jpg
Někteří sportovci kroupy konzumují den před soutěží, kvůli jejich vysoké energetické hodnotě.
Když otevřeme balení, najdeme v něm dva sáčky. V jednom sáčku jsou špaldové kroupy a v druhém směs sušené zeleniny a hub.
 
Složení: kernetto (kroupy), sušená zelenina (mrkev, petržel, cibule, paprika červená a zelená, pastiňák, petržel, pórek, celer), sušené houby (shiitake, hřib pravý, hlíva ústřičná), saturejka, rakytník, jedlá sůl s jódem.
Houbové špaldoto části.jpg
Návod k přípravě: Obsah sáčku (špaldové kroupy) propláchneme v sítku pod tekoucí vodou, vložíme do hrnce, přidáme obsah druhého sáčku, 500 ml vody a 1 lžíci oleje. Přivedeme k varu a za občasného míchání vaříme na mírném ohni pod pokličkou 30 minut (případně po dobu až jsou kroupy měkké). Podáváme teplé, posypané strouhaným sýrem.
 
Další tipy k přípravě: Špaldoto lze vylepšit přidáním másla, česneku, nebo smažené cibulky. Milovníci masa mohou přidat např. kousky kuřecího masa. Ze špaldota lze uvařit i polévku, jen přidáte více vody a zeleninu dle vlastní chuti.
Houbové špaldoto hotovo.jpg
Mé poznatky: Doporučuji houbové špaldoto vařit s masem a vše více osolit. Zdálo se nám, že směs zeleniny, byla tvořená převážně z mrkve, a proto mělo hotové jídlo nasládlou chuť. Těm, kteří mají rádi nové věci a žijí zdravým životním stylem tento pokrm doporučuji vyzkoušet. Ti, kteří raději bůček a ležení u televize se dnes dozvěděli, alespoň něco zajímavého.
Autor: ZuVa
22.11.2015 22:29:38
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one