GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Kukuřičná Gofio buchta

Kukuřičná Gofio buchta - bezlepková.png
Nejhorší v kuchyni je nuda a stereotyp. Neustále ty stejné recepty dokola. Taky Vás to nudí? Tak si pojďme upéct netradiční bezlepkovou buchtu z mouky přímo z kanárských ostrovů – Gofia. Neznáte? Poznáte.
Dnes bych Vám ráda představila speciální kukuřičnou mouku, která pochází z kukuřice z kanárských ostrovů a která je velmi výborná na pečení. Ano, můžete mi namítat, že zde máme také výbornou kukuřičnou mouku. Jenže tato je unikátní v tom, že obsahuje mnohem větší množství živin, než klasická kukuřičná mouka a také je velmi univerzální. Nejenže se z ní dá péct, ale také dělat kaše a na rozdíl od té klasické kukuřičné mouky ji můžete jíst i samostatně bez tepelné úpravy, protože Gofio mouku koupíte lehce, středně nebo silně praženou. Čím je mouka více upražená, tím je její kukuřičná chuť intenzivnější. Dokonce se vyrábí i Gofio mouka pro děti od 6 měsíců, což je ideální, pokud Vaše dítě má celiakii, jelikož Gofio mouka je zcela bezlepková. Osobně nejraději používám zlatou střední cestu a to středně praženou. Ta je výborná ve všem, co jsem z ní zatím dělala.
Jaké jsou tedy výhody Gofio mouky? Jak jsem již zmínila, je zcela bezlepková, obsahuje celou řadu vitamínů jako třeba B1, B2 a B3 a obsahuje vysoký podíl draslíku a hořčíku. Co je na ní ještě zajímavé je to,že má na rozdíl od ostatních mouk vysoký podíl bílkovin, ale také vlákniny, takže vaše střívka budou plesat po spapání této mouky a budou fungovat tak, jak mají. Je také lehce stravitelná, proto je vhodná nejen pro děti, lidi s nejrůznějšími onemocněními střev, ale i pro sportovce.

Gofio mouka, pokud z ní vaříte, pečete nebo děláte kaši, vždy výborně zasytí vaše bříška na dlouhou dobu a to díky dobře rozpustné vláknině, která se v mouce ukrývá.

Ale dost o mouce, jde se péct. Dneska si ukážeme vynikající bezlepkový recept na kukuřičnou Gofio buchtu.
Co potřebujeme na 1 větší plech:
  • 230 g kukuřičné mouky Gofio (použila jsem středně praženou)
  • 150 g třtinového cukru
  • 1 vanička nebo kostka polotučného tvarohu
  • 3 vejce
  • 125 ml vody
  • 125 ml oleje
  • 1 kypřící prášek
  • čokoláda (hořká nebo mléčná)
  • džem (jahodový, rybízový)

Postup:
Nejdříve vyšlehejte vejce s cukrem, potom postupně přidávejte mokré suroviny v tomto pořadí – tvaroh, olej, voda, prášek do pečiva a Gofio. Vznikne Vám hustší těsto. Nebojte, tak to má být. Plech si vyložte pečícím papírem, kápněte na něj trochu vody a vyždímejte, aby se trochu rozvláčnil a lépe se na plechu tvaroval a vylijte na něj těsto. Pečte cca 30-40 minut při 180°C. Po upečení vytáhněte z trouby a nechte trochu zchladnout. Jelikož je buchta trochu sušší, je dobré ji rozkrojit a uprostřed potřít marmeládou. Já ji namažu džemem nebo marmeládou nahoře a poliju ji hořkou čokoládou. Jedna důležitá věc, buchta v troubě hodně nabude, proto pokud ji nechcete rozříznout a uprostřed ji natřít marmeládou, udělejte na plech tenčí vrstvu cca 2 cm, aby byla buchta po upečení tenčí.
Kukuřičná Gofio buchta.jpg
Tadááá....Výborná, zdravá a bezlepková buchta je na světě a mě nezbývá, než Vám popřát dobrou chuť.
autor: Myshak
28.07.2017 15:06:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one