GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Drogy trochu jinak

Jsou drogy dobré.jpg
Jsou čtyři hodiny ráno a já nemůžu spát. Z nějakého důvodu mě napadlo zajímavé téma na článek a protože jsem měl zrovna rest ve vydání a možná se mi i o tématu zdálo (fakt netuším proč mě zrovna tohle napadlo), tak jsem nad tím začal přemýšlet.
Předem musím upozornit, že vycházím pouze z vědeckých studií, veřejných informací a vlastních myšlenek. S drogami nemám žádnou zkušenost a ani ji nehodlám získávat (teda pokud neberu jako drogu kafe, energy drink a sladké) a nemám rád vyfetla. Marihuanu bych povolil pouze k lékařským účelům, tvrdě bych trestal zfetované řidiče nebo fetky, co někomu ublíží.
 
Také si nemyslím, že "tráva" je zcela neškodná. Tuhle větu jsem slýchával hodně často od známých na střední škole. Že nejsou závislí, že já jako kuřák v té době jsem závislý, že oni ne. Že si dávaj každý den jen proto, že chtějí, ne proto, že musí. A každý den se třepali jak ratlíci na přestávku a jejich zeleninu. A neškodnost? To bylo vidět v prváku, kdy byli vcelku normální, když začali s trávou a po 4 letech, kdy s některýma nebyla rozumná řeč, neboť jejich vlastní realita byla opravdu pouze jejich.
Drogy trochu jinak.jpg
Ale to jsem odbočil. Jsem tedy proti drogám. Ale moje myšlenka je, co kdyby drogy nebyly? Změnilo by to minulost? Nevyvíjel by se svět jinak? Co by se stalo, kdyby Hitlerův Wehrmacht (ozbrojené síly Třetí říše) nedopovali drogami, aby vydrželi vleklý boj? Měla by pak válka jiný vývoj? Skončila by snad dřív a neměla by druhá světová válka tolik obětí? Mají drogy (vojáky v této době dopovali pervitinem) takový špatný vliv na vývoj a trvání války? Nebo by se nezměnilo vůbec nic?
 
Je také známo, že mnozí vědci v Třetí říši se dopovali pervitinem kvůli lepším věděckým objevův a vynálezům. Dokázali ze sebe dostat víc, než by byli schopni ve "standartním" stavu žití? Kde by byl vývoj technologie bez drog?
 
Ale co by se pak stalo, kdyby Kurt Cobain (Nirvana) nebo Freddie Mercury neměli svůj fet? Byli by oba znavení po koncertě a místo bujarých večírků a chlastaček s fetem nabírali síly spánkem? Dokázali by mít oba tak skvělou hudbu bez drog, které jim ovlivňovali jejich rozpoznávací schopnosti a smysly vnímání okolí a světa? Co když ne? Mělo by lidstvo některým jedincům tyto drogové výstřelky odpouštět kvůli skvělým výkonům?
 
Drogovým problémem si procházel i věčně ironický Chandler Bing (Methew Perry). Problém se ale rozhodl řešit a podařilo se mu z alkoholismu a závislosti na lécích vyléčit. Pravděpodobně mu to zachránilo život. Není zrovna málo závislých narkomanů mezi hvězdami a mnoho jich umírá předčasně. Ať to byl Michael Jackson závislý na lécích, kterými se otrávil, Amy Winehouse, která se předávkovala koktejlem drog.
 
Drogy stojí za zničením všech lidí, co si s nimi začali, ať už předávkováním, nebo postupným ničením těla. Je ale možné, že by umělci byli bez drog bez fantazie, nezvládli by tvořit parádní hudbu a show?
 
Ať už je Vaše odpověď jakákoliv, uvědomte si, že drogy ničí životy. A nejen narkomana, ale i jeho blízkých. Drogy jsou nebezpečné a rozhodně by se jim měl každý vyhnout. Nezačínejte s němi!
22.11.2015 22:41:01
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one