GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Důchod v nedohlednu

Důchodu se nedočkáme.png
"Čao Franto, ty ještě žiješ?" ptám se, když nastupuju do autobusu a vidím svého kamaráda Frantu, který je i přes svůj věk 80 let stále řidičem autobusu.
Posadím se vedle něj, abych s ním mohl pokecat, jak se vlastně má a kdo z našich dalších spolužáků už mezi námi není. Je to vlastně takový typický rozhovor nás důchodců.

V říjnu oslavím také osmdesátku a zrovna jedu na noční směnu do továrny. Sotva vidím, ale Franta, řidič autobusu, již má umělé oči a 8 dioptrií. "Franto, právě jsi přejel kočku!" informuju řidiče plného autobusu. "Fakt" ptá se a dodává: "Ani jsem si nevšiml!"
Důchodci čekají na noční.jpg
"No paráda, slepý řidič, který občas zapomíná, kam vlastně jede a já, který jede na noční, abych se vůbec s manželkou uživil." pomyslím si. "Kam jsme to dopracovali" proběhlo mi mou prošedivělou a ne zrovna bystrou, unavenou hlavou.
 
"Tak co, Franto, chodíš ještě na ryby" ptal jsem se se zájmem mého kamaráda. "Už ne, nemám na to čas, jsem pořád v práci" poznamenal a jeho povislá tvář se zamyslela.
"Nedovedu si představit, že bych v klidu seděl na rybách, nebo si vzal vnuky na výlet" dodal František.
"No jo no, to je ten výsledek toho Kalouska, nebo jak se jmenoval, ten oceněnej ministr financí, co kdysi býval, jak zrušil důchody úplně" doplňuju informaci.
"Jo no, ten ještě nedávno vydal knihu o financích, je mu sice už asi 120 let, ale protože si za svého působení nahrabal dost, tak mu jeho játra každý rok vyměňují a on se pořád drží" odvětil František s výrazem kata.
 
Tak, tohle je informace, jak budeme my momentálně mladší ročníky pracovat až do konce. Možná je to trochu ironie, ale obávám se, že není a bohužel to tak dopadne.
22.11.2015 22:47:16
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one