GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Důchodci jako řidiči

důchodci jako řidiči.png
Jejich tempo je vražedné, když pádí do kauflandu pro zboží v akci. Protože nemohou pořádně chodit, volí většinou kolo nebo auto. Autobusem to mají bohužel moc daleko a nemohou tahat plné tašky zlevněného zboží kilometr na bus.
Problém není u každého. Znám starší lidi, kteří jezdí mnohem lépe, než kdokoliv jiný. Mladí jezdí většinou rychle s malými zkušenostmi. Čtyřicátníci jsou mnohdy agresivnějšími řidiči, ženy neumí moc reagovat v náročnějších situacích. Ale není to pravidlem. Jenže čím dál víc potkávám důchodce, kteří jsou nebezpeční okolí.
důchodci na kole.jpg
Cyklodůchodce
To je ještě horší varianta, než jízda autem. Tmavé oblečení, igelitky v košíku, na řidítkách. Sotva jim stačí jejich vlastní pruh. Aby je řidič mohl bezpečně objet, je nutné udělat předjížděcí manévr, jako by jste předjížděli traktor s vlečkou. I přesto máte strach, aby Vám nespadl pod kola.
 
Důchodce za volantem
Potkal jsem důchodce, který jel čtyřicítkou v obci, za obcí padesát a ostatní jej chtěli předjet. Protože jsem moc neviděl dopředu, nepředjížděl jsem, auto za mnou ale víc pospíchalo. Tak nás chtěl předjet oba. Jak důchodce viděl, že jej někdo předjíždí, zrychlil na stovku, aby znemožnil předjetí auta, které již bylo na jeho úrovni, jen v protisměru. Pak zase zpomalil na čtyřicet. Hrozná provokace a ohrožení osatních.
 
Důchodkyně z Penny
Jeden den jsem se vracel z nákupu v Penny marketu. Předemnou jelo auto z parkoviště, které řídila paní kolem sedmdesáti let. Jela prostředkem cesty, všichni prudce uhýbali, protijedoucí řidič ji ukazoval, jak najel na chodník, že jede středem, protože vůbec nevěděla o světě. Jela v autě s kamarádkou ve stejném věku. Křižovatku vzala taky středem, vůbec neměla páru. V obci jela třicet středem cesty, mimo obec padesát opět uprostřed. Protijedoucí vozy neustále uhýbaly a ona si spokojeně jela domů. Tři kilometry, málem třicet nehod. Neuvěřitelné. Hlavně, že měla plné auto mlíka v akci. Vo tom to přeci je ne?

Důchodkyně na výletě
V tomto případě je zbytečné cokoliv komentovat. Stačí se podívat na video.
Děda řidič
Můj děda byl řidič profesionál, jezdil i s kamionem se dřevem a přesto ve věku sedmdesáti let byl hroznej řidič. Když jsem s ním musel jet, měl jsem celou cestu oprávněný strach. Vůbec žádný odhad šířky cesty, žádný postřeh, pomalé reakce. Každou chvíli mi vyprávěl, jak si nevšiml sloupu na parkovišti, jak vjel na kruháči do protisměru a vůbec si to neuvědomil, jak si nevšiml popelářu a nedal jim přednost a narval to pod ně. Nikdy se mu ani nikomu jinému naštěstí nic nestalo, ale vždy to bylo o fous.
 
Řešení?
Problém je v tom, že starší lidi musí nakupovat, jet k lékaři a většinou vlakem nebo busem to je na celý den a ještě musí jít dlouhou trasu pěšky, což je prostě problém. Nedávno jsem nabídl starším známým, že když budou potřebovat nakoupit, tak ať mi dají vědět, že tam sjedem spolu. Ne vždy má člověk čas, ale i když aspoň občas pomůžeme někomu v okolí, určitě to ocení jak známí, tak i řidiči. Jen je třeba si pomáhat a ne jen nadávat.
21.10.2017 14:47:38
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one