GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4472"
Jak se zde pise, kazdemu pomaha neco jineho, nekdy to, jindy ono. Neodpustim si ale poznamku, ze opravdu nejhorsi co muze byt, je nepochopeni okoli..... Kdyz vas kazdy povazuje za hypochondra a to vcetne vaseho muze! Kdyz me boli hlava, je na me jeste nastvany a to mou bolest prohlubuje a prodluzuje :-(
Vše pomáhá studený obklad a mne pomůže vřelý :) Nahřát vodu v konvici, polít tím plínu/čistou utěrku či žínku a po minutě přiložit na čelo nebo zátylek. Díky tomu dokážu lehce fungovat. Jinak ležím, všude musí být tma a klid :) Jak na potvoru za mnou nechce ani kočka, která začne příst a uspí mne. A co se týká prevence - musím pravidelně jíst, pít a nestresovat se. Víc jsem nezpozorovala. při pravidelném režimu mám migrénu méně. Ale jak píšeš - palcem do oka, mlátiti levou půlkou hlavy do zdi a tak :)
Přesně tak, jako prevence může být dobré omezit stresování. Jenže to u mnohých nebude tak jednoduché :-) Pravidelné jídlo a pití je asi vyloženě nutnost. A pak pozorovat, co pomáhá a po čem naopak přijde, aby se dalo vyvarovat další migréně.
Tak migrény trpím od dětství. Někdy je to horší někdy lepší. Ale bývalo to mnohem horší, do té doby, kdy mi zjístili, že mám Histaminovou intoleranci, tak díky jídelníčku se mi to trochu z lepšilo, ale i tak ji mám minimálně jednou do týdne:p Mě taky pomáhá namazat si krk psím sádlem + olejíčkem z 31 bylin.
Děkuji za informaci, takto si třeba mi "migenici" můžeme pomoci a případně přijít i na to, kde je problém.
Když mi s migrénou nikdo nedokázal pomoct, poradila mi doktorka mé dcery :-)
Koupit si Arnigel a dětský Nurofen rapid :-)
Arnigel namazat zezadu na krk, šoupnout do pusy nurofenovou tabletku, lehnout na levý bok a na čelo dát studenou žínku. A čekat.
Jasně, samozřejmě to nejlépe funguje při prvních příznacích, jak se migréna rozvine, nepomůže takřka nic.

No a pak ta prevence...
Migrenikům prý vadí červené maso, tak to jsem nepozorovala... Stejně, jako mi nevadí většina citrusů.
Po červeném vínu mě bolí hlava vždy, ale nevím, nakolik to je alkoholem a nakolik barvou a kvalitou vína :-)
Mám migrény, když se ráno povaluji v posteli déle, než obvykle, bez ohledu na to, v kolik hodin jsem šla spát, takže jsem neskutečně trpěla, když jsem dělala noční.
No a zatímco čokoládu můžu na kila a migrénu mi nevyvolá, mám problém u třešní.
Když jsou to takové ty veliké, zralé a s absolutně plnou třešňovou chutí, vyvolává mi to záchvat tak po třetí třešni...
A já je přitom tak miluju...
Děkuji za další informace, doufám, že se někdy dopátráme na veškeré rady, které zabírají a snad pomůžeme nápady všem, co trpí na migrény. Jsem rád, že já osobně jsem přišel na to, co dělat, abych netrpěl tolik. Bohužel hlavně v zimě a průvanech to vždy uhlídat nedokážu. Přesto jsem malé bitvy vyhrál.
Jinak prevenci jsem četl někde i na zdi v nemocnici, kde psali o plísňových sírech, které by trpitel neměl jíst, prý migrénu provokují. U mě je ale kámen úrazu především krční páteř a nebo když dlouhé noci pracuji na pc.
Děkuji
Když jsem byla ještě na střední škole na migrény jsem hodně trpěla. Nejhorších bylo celých 14 dní v migréně, kdy nepomáhlo vůbec nic. Od doktorů jsem měla léky a algifenové kapky. Měla předepsáno 54 kapek, které také nezabíraly. Ta příšerná bolest hlavy nebylo všechno, byla to i nehorázná bolest celé čelisti a zubů, obličeje a to vše doprovázelo zvracení a malátnost. Chtěla jsem svoji lebkou prorazit zeď a umřít. Nemohla jsem ležet ani sedět. Spousta lidí si to nedovede představit. Jediné, co mně nepatřně pomohlo přečkat těchto 14 dní byl ledový mokrý ručník na čele, plná pusa ledové vody a sedět ve velkém předklonu. To vše byl jen následek těžkého životního období a stresů. Takže je důležité žít život jaký chceme, nenechat se tyranizovat a být dobře harmonicky naladěni :-) Nyní jsem maximálně spokojená a od migrény, i bolesti hlavy mám absolutní klid :-)
21.06.2016 14:40:33
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one