GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Kam tenhle svět směřuje?

kam svět směřuje.png
Čím dál víc čteme na různých předních portálech žurnalistiky nepřeberné množství negativních zpráv. Ať je to počátek války v Evropě, ebola v Africe, která se šířila světem, nedostatky potravin.
Od toho se pak odvíjí jakýsi strach lidí, paranoia, kterou čím dál víc vidím ve svém okolí. Jako by novináři potřebovali za každou cenu šokovat, aby články byly čtenější a oni víc vydělali i přesto, že se mnohdy jedná pouze o dohady a nepodložené informace.

Přesto mě zaujalo několik témat, která se stále omílají nebo naopak, o kterých se zas až tak nemluví, i když jsou větší hrozba, než ty na titulních stranách. Dnešní svět má mnoho problémů, které by jej mohly posunout do doby, která by pravděpodobně nevyhovovala nikomu.
Celosvětové problémy
 
Další válka
Tohle téma je nyní asi neprobíranější na celém světě. Rusko chce pravděpodobně zabrat Ukrajinu, nebo minimálně její část. Takto nám to alespoň podávají všechna prozápadní média. Otázkou je, kde je pravda. Určitě nebude na západě ani na východě, ale někde uprostřed. Rozhodně se ale o hrozbu jedná. Mohl by to být počátek války v Evropě? Nemyslím si, lidé už jsou dost líní na to, aby válčili, což je dobře.
světová válka.jpg
Příprava na problémy světa
Na National Geografic sleduji občas dokument o lidech z Ameriky, kteří se snaží připravit na různé katastrofy, které se mohou v budoucnu stát. Podle mého se jedná právě o paranoiu vytvořenou médii, která přináší zajímavá témata o katastrofách v budoucnu, jen aby zaujala.
 
Tito lidé, kteří se připravují (většinou na finanční krach Ameriky a dolaru, pád meteoritu, nedostatek potravin) žijí svůj život ve strachu, který přenáší na svou rodinu. Ano, nějaké riziko problémů zde je, ale žít svůj život tak, že budu zbrojit sebe, svou rodinu, vybuduju si atomový kryt, nakoupím zásoby jídla na rok a jsem neustále připraven na útěk z města do pralesa, kde se atomový kryt nachází jen proto, abych mohl žít o rok déle ve světě po katastrofě, kde se podle všeho budou lidé mezi sebou likvidovat, mi přijde dost uhozené.
 
Bohužel, jak se mnohdy v dokumentu ukazuje, mnohdy by přežili sotva pár měsíců, někdy pár týdnů, neboť něco opomenou, třeba na zdroje pitné vody. Už se také stalo, že při zkoušce střelby přišel jeden o sluch. Takže celá jeho příprava naopak skončila nezdarem ještě před počátkem nějaké krize byl nepoužitelnej.
 
Viry a nemoci
Ebola. Ptáčí chřipka. Prasečí chřipka. Slintavka a kulhavka. Mnoho nemocí, které v posledních deseti letech postihlo lidstvo. Ano, jsou to onemocnění, která zabila hodně lidí. Ale mluví se o nich mnohem víc, než o nemocech, které zabíjí mnohonásobně více. Obyčejné chřipce podlehne na celém světě ročně mnohem víc lidí než výše vypsaným. Jistě, že se musí vše monitorovat, aby nedošlo k vyhynutí lidstva, ale opět dochází ke zbytečnému plašení lidí.
 
Proč tomu tak je? Jedná se o lobby nadnárodních farmaceutických firem, které vyrábí léky na tyto viry, aby víc vydělaly? Nebo dokonce tyto viry pozměňují a vypouští mezi lidstvo, aby jejich zisky rostly z prodeje protilátek, jak se můžeme dozvědět z některých teorií?
 
Nedostatek potravin
Hladomor, který se stane kvůli problémům v zemědělství a kvůli přelidnění planety, problémem celého světa. Máme se učit jíst brouky a červy, kteří jsou dobrým zdrojem bílkovin. Budeme trpět hlady? Dojde k přelidnění planety, nebo k němu již došlo?
 
Tento problém se možná vyřeší sám. V Evropě je trendem, že se rodí méně dětí. Tak to je i jinde ve vyspělých zemích. Indie a Čína sice pořád roste, ale to také nebude napořád. Čím víc budou vyspělí, tím bude klesat počet nově narozených. A nebo to vyřeší příroda sama, což rozepíšu pod dalším odstavcem.
 
Neplodnost lidí
V roce 1990 byl podle světové zdravotnické organizace standard, že mililitr mužského ejakulátu obsahoval 40 milionů spermií. Nyní je prý běžné, že obsahuje pouze 15 milionů spermií. Což se na počátku devadesátých let bralo jako neplodnost, nyní je to normální. Za padesát let by mohl být velký problém vůbec dítě počít bez umělého oplodnění. Nikdo neví proč tomu tak je, jak k tomuto problému vůbec dochází.
 
Že umělé oplodnění bude mít v budoucnu obrovskou váhu dokazuje i fakt, že nynější ministr financí Andrej Babiš zkupuje reprodukční kliniky.
 
Srážky s meteority
Obrovský meteorit se přibližuje Zemi. Je pravděpodobné, že nás trefí a na Zemi zanikne život. Každý kvartál minimálně jeden takový článek na novinkách.cz. Země by už dávno neexistovala, kdyby se vyplnila jedna ze sto předpovědí, kterou novinky publikovaly. Je sice pravděpodobné, že to Země někdy schytá, že ji trefí nějaký předmět letící ve vesmíru, ale už jsme tu docela dlouho jako lidstvo a pravděpodobnost, že vymřeme kvůli meteoritu v blízké budoucnosti je mizivá. Což se pak i v každém článku na novinkách dočteme. Ale nadpisem se musí přece šokovat.
 
A pro úplnou jistotu si pojistěte vůz na pád meteroritu. Třeba se to bude hodit.
 
Nedostatky surovin
Nedostatky surovin, tedy ropy, uhlí, plynu, drahých kovů. Těžíme na naší planetě víc, než se dokáže obnovit. Což se někdy musí projevit. Jenže neobjevených nalezišť je ještě hodně a vývoj jde hodně dopředu. Klesá spotřeba u vozů, automobilky vyvíjí hybridy, zlepšuje se recyklace, někde jsem dokonce četl, že se dá z plastů opět vyrobit ropa. Takže až tato doba přijde a lidstvu dojdou důležité suroviny, bude určitě již náhradní řešení.
 
Radikální náboženství
Nábožeství je víra člověka v nadpřirozeno, v nějakého Boha. Podle mého již od vzniku náboženství se toho chytli lidé, kteří si vše upravovali podle sebe, aby mohli žít v přepichu a vládnout. Ať to byla katolická církev na území Evropy a nenažraní mocipáni a jejich desátky a odpustky, nebo především v dnešní době je hrozba radikální Islám.
 
Nemám nic proti jakémukoliv nábožeství, víra prý uzdravuje, může člověka změnit k lepšímu, ale Islám je v rukou teroristů, kteří likvidují obyčejné lidi kvůli rozporům se západními vládami. Tohle nemá s vírou nic společného.
 
 
Problémy u nás
 
Rozkrádající vláda
Jako první největší problém, který mě napadne je vláda, která, ať se skládala z kohokoliv, vždy likvidovala hodnoty Českého státu a rozkrádala jej. Každý si tam hraje na lidumila a přizpůsobuje si zákony a zakázky tak, aby ze všeho měl co největší zisk na úkor okolí. Bohužel tady řešení není. Vždy se objevil někdo, kdo vypadal, že chce změnu, ale buď byl sám proti všem, nebo ho to spolko časem taky.
 
Školství
Předevčírem jsem byl na dni otevřených dveří ve škole, kde jsem před deseti lety dostudoval. Profesoři byli zklamaní z dnešní mládeže, která prostě nemá o nic zájem. Jejich představy, že vyjdou školu a dostanou teplé místo v kanceláří za padesátku měsíčně, jsou absolutně mimo mísu. Jejich snaha je minimální, neučí se, protože to není třeba, vše se dá najít na internetu. Hodnocení muselo jít prý minimálně o stupeň nahorů, oproti naší generaci, neboť by nikdo neprošel.
 
Nedovedu si předtavit, kam tohle spěje. Je to tady už nyní sám odborník a inženýr, ale když pak mají něco udělat či vymyslet, vždy je to obrovský problém.
 
A na otázku, co budou dělat po škole, když nedostanou dobře placenou práci v kanclu je jednotná odpověď: "nic". Rodiče, těšte se, Vaše děti budou buď studovat do důchodu, nebo je budete mít na krku a živit.
 
To samozřejmě neplatí pro všechny, občas se objeví nějaká světlá vyjímka.
 
Hodnoty
Mezilidské hodnoty, slušné chování. Další problém dnešní doby. Každý si myslí, jaký je frajer a že si může dovolit cokoliv. Především čím víc má peněz, tím si může dovolit víc. Slušné chování je základ. Jedno staré pořekladlo: "Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá!" je jasným příkladem - čím víc "blbě" se k sobě jako lidi chováme, tím se to přenáší dál a dál.
 
Nějaké hodnoty a slušnost pak nemají vůbec žádnou váhu. Jde o to co nejvíc každého oškubat, nejlépe bez práce, řvát kolem sebe, aby ukázal jaký je king. Na tohle je ale také krásné České pořekadlo: "Na každou svini se vaří voda". A že jich tu není zrovna málo, viz další odstavec o "Šmejdech".
 
Podvodníci
S těmi se roztrhl pytel. Hodně tomu pomohl i bývalý prezident Klaus, který vypustil tisíce vězňů na svobodu amnestií.
 
Ať se tedy jedná o šmejdy okrádající staré babičky prodejem předraženého zboží, nebo podomní prodejci energií, kteří pracují většinou na podobném principu "naslibuj, však oni se chytí na lep", nebo i řemeslníci, kteří naslibují práce, vezmou zálohy na materiál a pak už je neuvidíte. Nebo uvidíte, práci odvedou jako by to dělali poprvé (viz článek "Důležité je nepodcenit výběr řemeslníka"), který se pak tváří, když si jej pozvete, jestli to myslí vážně, že je vše v pořádku a já to tak chtěl.
 
O to víc se pak divím v práci, že mi přichází maily od spokojených zákazníků, kteří děkuji za to, že jsem vše udělal rychle a kvalitně, jak jsem slíbil. Přitom se jedná o běžnou pracovní náplň, nic, co by mi přišlo nějak nadstandartní. Jen se musí pracovat a plnit sliby. Tohle v dnešní době stačí na nejlepší reklamu zadarmo - spokojený zákazník o Vás pak poví dál.
22.11.2015 22:35:39
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one