GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Pohádka o pracovitém Japonci a referendu

Pohádka o rytíři.png
Milé děti, bylo nebylo, v jednom malém, světem nezapomenutelném, aférami a korupcí prorostlém království se objevil rytíř z kraje, kde Slunce zapadá i na vlajce.
Rytíř byl nebojácný a měl chuť postavit se proti královskému vepřínu, který se nachází v největším městě tohoto království a kde slastně chrochtá na dvě stě vypasených vepříků. Nikoliv připravených na porážku, ale ovládnout celé králoství s miliony oveček.
Království dostávalo více než 25 let nafrak, pokladnice je nejen prázdná, ale má tak hluboko na dno, že si samotný vrchní královský účetní musel půjčovat na úrok od oveček. Za což byl oceněn světovým trubačem ze země za velkou vodou jako vyhlášený královský účetní a dostal řád zlaté koruny. Oceněn byl sic za zvyšování dluhu, ale to nevadí, ovečky to všechno spapaly včetně navijáku.

Aby toho nebylo málo, další pašík dostal skvělý nápad, také dostal později řád, ale jen hliníkové koruny, neboť dokázal dukáty v tomto království znehodnotit a tím dostat ovečky do situace, kdy musely ještě více poslouchat pašíky z hlavního vepřína.

Proti tomu všemu bojoval náš nebojácný Ninja rytíř seč to šlo. Podkopávali mu nohy, uráželi jej, když se chtěl stát králem, tak mu všechny možnosti překřížili (hospodskou mluvou: ohli jej a chtěli jej ponížit).

I tak se nenechal a bojoval dál, plnil, co slíbil. Dokonce i referendum chtěl zařídit, aby si ovečky vládly samy. Ale což? Není to moc? Dokážou se ovečky samy rozhodovat o své budoucnosti uvážlivě, bez zvýhodňování na úkor zadlužování království? Ty samé ovečky, které včetně vypravěče této pohádky, si nechaly házet šlupky od brambor na týl? Opravdu je tu nadprůměr vzdělaných přemýšlivých oveček, které budou rozhodovat spravedlivě a rozumně? Nebo půjde království ještě hloubeji do temného lesa s tmavou roklí?

Doufám, že komentáře budou v plné slušnosti a rád si přečtu Vaše názory na referendum. Sám si myslím, že Tomio Okamura je snaživý člověk, který bojuje a toho se vlivní lidé bojí. Ale není tento zákon o referendu už moc? Je tu opravdu dost moudrých lidí, abychom si vládli sami a lépe? Díky za názory
22.11.2015 22:49:59
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one