GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Závislost na cigaretách - jak přestat kouřit

Přestal jsem kouřit.png
Kuřák smrdí. Hlavně, když musíte vdechovat kouř na zastávce nebo v restauraci u jídla. Bohužel pokud již jednou propadnete kouzlu tabákových výrobků, horko těžko se návyku zbavuje.
Sám jsem byl kuřákem přes 6 let. Těch pokusů přestat bylo na desítky i přesto se mi nedařilo. Hlavním problémem jsou počáteční abstinenční příznaky, nejdelší dny v životě jsou pro přestávajícího kuřáka první dva až tři dny bez nikotinu.

Byl jsem protivný až nesnesitelný. Za cigaretu bych ruku urval. Ale to se dá zvládnout. Jen se musí chít. Důležité je přijít na den, kdy přestat. Dobré je vybrat si volno, kdy budete mít klid od náročných pracovních úkonů, nebo pro ty, co doma nemají klid a chodí do práce relaxovat, tak je lepší pracovní týden.

Když už přežijete prvních pár dní, chuť neustává. Zranitelnost rozhodnutí je na tenkém vlásku. Rozhodně ani po třech měsících nemáte vyhráno. Stalo se mi, že i po třech měsících jsem si s kamarádama v hospodě zapálil. No kdyby zapálil, vyhulil jsem celou krabičku. Ráno jsem byl zase kuřák.
Jak jsem přestal kouřit.png
Důležité je tedy vybrat si klidnější období, oželit chození po hospodách s kuřáky, nebo prostě chodit do nekuřáckých hospod a kamarádi si půjdou zapálit ven. Také nepodlehnout lákání kamarádů, kteří nemají dost silnou vůli a aby nevypadali blbě, lákají vás na každém kroku k zapálení si s něma.

Momentálně jsem nekuřákem cca 4 roky a jsem na sebe hrdý a jsem spokojený, že jsem se zbavil takto smradlavého návyku. I teď si občas vzpomenu v hospůdce na cígo, že bych si dal. Ale nesmím podlehnout. Chuť je, ale jen velmi slabá, proto se dá již bránit. Nikdy si nenalhávejte, že si dáte jen jednu, je to blbost, začnete znova.

Protože jsem měl problém najít si klidnější období, využil jsem své nemoci, dostal jsem silnou chřipku a nemohl jsem ani vylést z postele. Bylo mi zle a tím jsem přešel to nejhorší 48 hodinové období.

Bohužel, když se zbavíte nikotínové závislosti, přijde závislost jiná. Začnete víc jíst, většinou něco přiberete. Já jsem si závislot na cigaretách vynahradil zdravější závislostí na čokoládě. Protože jsem ale přibral víc, tak teď bojuju i proti této závislosti. Snad si ji něčím pak nenahradím.
22.11.2015 22:37:52
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one