Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
REKLAMA
REKLAMA

PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
zelená karta - povinné ručení.png
Zelenou kartu zná každý řidič či majitel vozu. Jde o doklad o zaplacení povinného ručení, tedy o pojištění odpovědnosti za škody způsobené vozidlem, které musí mít sjednáno každý. V případě, že tomu tak není, hrozí vysoká pokuta ale i obrovské problémy.
Zelená karta platí jak v České republice, tak v mnohých evropských zemích (seznam, ve kterých zemích platí je na zadní straně karty), aby nebylo nutné sjednání pojištění při každé cesty do ciziny. Jak jsem již psal, jde o doklad o zaplacení pojištění odpovědnosti za škody způsobené vozidlem. Tento doklad je potřeba mít při řízení stále u sebe.
zelená karta přední strana.jpg
Po zaplacení povinného ručení (mnohdy ještě před zaplacením - karta ale platí až po provedení platby) dostanete od pojišťovny zelenou kartu, přesněji dvě, tedy originál a duplikát. Obě tyto karty je dobré mít stále u sebe. Především v zahraničí jde o nutnost. Při nehodě si tamní policie nechá jednu kartu a druhou musíte mít při sobě vy.
zelená karta zadní strana.jpg
Mějte zaplacené povinné ručení a kartu vždy sebou.

Jízda s vozem po pozemní komunikaci, který nemá sjednáno povinné ručení, může vyjít pěkně draho. Každý vůz musí mít podle zákona sjednané povinné ručení. Pokuta za porušení se může vyšplhat i na několik desítek tisíc korun. Hlavním problémem pak ale je, že pokud způsobíte se svým vozem nehodu a to bez sjednaného povinného ručení, bude škoda vymáhána přímo od vás. 

Mít sjednáno povinné ručení a kartu stále sebou, vám ušetří mnoho případných starostí.
08.10.2016 17:44:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one