GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Kde stahovat fotky zdarma?

free fotobanky - fotografie zdrama.png
Asi každý, kdo má webové stránky, bloguje nebo dělá vizualizace, se setkal s tím, že potřeboval sehnat kvalitní fotky nebo textury. Protože ne vše si můžete nafotit, tak někteří sáhnou po fotkách, které si někde stáhnou. Jenže to porušíte autorský zákon. Kde tedy sehnat fotky a textury zdarma?
O autorských právech jsem již psal. Stále se ale setkávám s tím, že ne každý ví, že si nemůže jen tak někde stáhnout fotku a používat jí. Naprostý vrchol arogance pak je, když si na svůj pracovní web složitě sháníte materiály k nafocení, pak fotky necháte upravit za poplatek grafikem a přijde konkurence a Vaše fotky pak používá pro své komerční účely na svém pracovním webu. Jako bonus zkopíruje i Vaše texty. Jenže tady jde o porušení autorského zákona a můžete se bránit.
Kde tedy zdarma a bez dalších možných potíží stahovat fotografie a textury?

Proto bude snazší uvést několik webů, kde si můžete zdarma (většinou po registraci) stáhnout fotografie a textury k vlastnímu použití. Je nutné si přečíst jejich podmínky, ale pro vlastní použití na weby a textury do her či vizualizací, je můžete použít (někdy je potřeba uvést autora). Komerční použití se dopřesňuje v podmínkách na každém webu, často je i použití na komerční weby zdarma, jen se nesmí fotografie a textury dále prodávat. 

Komerční weby by ale měly sáhnout po placených fotobankách, kde si za menší poplatek budete moci pořídit velmi kvalitní fotografie.
kde stahovat fotky zdarma.jpg
Seznam - free fotobank:
  • cgtextures - povedené i nekonečné textury pro vizualizace a hry
  • jeshoots - fotografie pokrmů a okolo životního stylu
  • picjumbo - další povedená fotobanka
  • freerange - velké množství kvalitních fotek
  • freepixels - mnoho kategorií fotek
  • pixabay - obrovská databáze fotek pro použití zdarma
  • unsplash - kvalitní fotografie krajinek a měst
  • kaboompics - fotografie detailů z architektury, atypické fotky
krásné fotografie zdarma.jpg
Není tedy lepší si nafotit vlastní fotografie nebo použít ty opravdu zdarma, napsat si vlastní texty, a když už chcete použít něco z dobrého zdroje, tak se nejprve zeptat na souhlas autora, případně na ně odkazovat a tím se vyhnout dalším možným problémům?

Znáte nějaké další kvalitní free fotobanky?
13.10.2016 12:58:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one