Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
REKLAMA
REKLAMA

PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak zrychlit svůj počítač či notebook?

pomalý počítač.png
Vše mu trvá tak, že by šnek byl rychlejší. Hučí jako malá elektrárna. Hřeje jako krb. Tohle všechno jsou důvody, aby jste svůj počítač nebo notebook vyčistili nebo nechali vyčistit. Pokud se vám notebook i vypíná, máte nejvyšší čas nechat jej vyčistit od prachu. Teda pokud jej chcete nadále používat.
Hlavní důvody snížení výkonu počítačů a notebooků jsou tři:
 
Hardwarový důvod.
Tedy zastaralý nebo poškozený hardware může způsobovat zpomalení počítače, především vadné sektory v pevném disku mají velký vliv na výkon. V takovém případě je dobré otestovat disk, zdali je v pořádku.
 
Pokud disk projde testy sektorů a rychlosti zápisu a čtení, je třeba popřemýšlet o rozšíření operačních pamětí, výměny procesoru nebo grafické karty za výkonější.
Pomalý počítač - vina hardwaru.jpg
Softwarový důvod.
Systém a disk je zasekaný nepouživaným softwarem, který do počítače natahají děti nebo i Vy za delěí časový úsek. Místo toho, aby jste pak program smazali, když jej nahradíte jiným, zůstává a zabírá místo. Když se to stane několikrát, disk se tímto dost zbytečně zapráská. A to nemluvím o registrech, které se ukládají do systémových složek (jsou to záznamy vytvářené softwarem) a i po odinstalaci mnohdy v počítači zůstávají. Děti instalují desítky her mnohdy z pochybných úložišťa počítač se zpomaluje a zpomaluje.
 
Pak je dobré využít pár skvělých aplikací, které Vám počítač vyčistí a případně i zrychlí. Nejprve ale smažte přes Ovládací panely - odebrat programy, všechen nepotřebný software, který jste si naistalovali. Poté dejte možnost vyčistit disk (odstraní se nepotřebné soubory). Někdy pomůže i defragmentace disku. Na registry, které zbyly po smazaném softwaru je dobrý prográmek Ccleaner. Také aktualizujte svůj antivirový program a zvolte možnost Kompletního řádného testu počítače.
Softwarové vyčištění počítače.png
Ucpané větrání.
Hlavní důvod, proč tolika lidem odchází především notebooky, které se absolutně ucpou prachem a větrák nemá jak odvádět horký vzduch od procesoru a grafiky. U stolních počítačů to má také svou roli, ale kvůli jejich velikosti a snadnému otevření bočnice a případnému občasnému odstranění prachu pak neodchází tolik.
 
Hlavně v období léta se množí prosby o záchranu notebooku, který sice jede, ale nesvítí displej. Kvůli dlouhodobému přehřívání docházelo k poškozování elektronických spojů mezi základní deskou, chipsetem a integrovanou grafikou. Tato oprava pak stojí skoro polovinu ceny nového levnějšího notebooku a to bohužel nelze zaručit dlouhodobý život notebooku.
Jak zrychlit svůj počítač či notebook.jpg
Proto je dobré hlavně u notebooků dbát na občasné vyčištění průduchů u větráku, pořízení si chladící podložky pod notebook, pokud si jej pokládáte na nohy nebo do postele, kde saje nejvíc prachu a o to víc se zahřívá.
22.11.2015 23:02:28
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one