GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6776"
Děkuji, jsem si myslel že v tom bude nějaký fígl a že jsem nic světoborného neoběvil. Na počítače jsem totiž lama a s tím plusem se to špatně mačkalo a tak jsem ho vynechal a šlo to také. Jinak s tím plusem to funguje také a do dneška jsem to plus mačkal vždy i u zkratek CTRL. Učím se na PC podle příruček a rady týkající se třeba ALT a další, beru doslovně podle návodu, podle mého by mělo být v příručkách pro ostatní lamy poznamenáno, že plus se mačkat nemá.
Když si vzpomenu na své začátky, jak jsem na PC nic neuměl, všechno mi trvalo...to půjde, chce to čas a člověk dokáže pak na pc všechno možné. Ať se daří.
Dnes jsem zjistil, že s klávesou ALT se při zadávání číselného kódu nemusí používat klávesa plus, jde to i bez ní. Příklad:černý smajlík☻napíši takto: Alt2
S tím mačkáním plusu to je moc náročné na prsty, musím držet Alt a plus a poté ještě nacvakat čísla, nechápu tedy proč se za Alt doporučuje mačkat plus.
Dobrý den, ono se to plus vůbec nemusí mačkat, je to jen označení, že máte zmáčknout klávesu (+) další klávesu, tedy dvě klávesy bez plus. Tady je to bráno jako "a".
Těch zkratek je samozřejmě ještě mnohem víc, pro vyznavače slovenštiny bude asi důležité "široké o" neboli "vokáň" - prostě takové to "o se stříškou" = ô. Jeho kód je Alt + 0244.

Další je třeba znaménko "plus mínus" neboli "±" - to má kód Alt + 0177. Kromě značky "copyright" © (kód Alt + 0169) se může hodit i značka "registrated mark" neboli "®" = kód Alt + 0174.

Všechny další kódy se dají najít třeba s pomocí Uja Googla po zadání "tabulka ASCII znaků".
Díky za další zkratky. Určitě se hodí. Je to spíš takový malý přehled těch častěji používaných.
02.10.2015 23:59:40
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one