GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Notebook se mi přehřívá a vypíná

Notebook se vypíná§.png
Notebook se mi vypíná, přehřívá. Co s tím? Rozhodně nemusí ještě patřit do starého železa. Někdy stačí takovýto notebook nechat vyčistit od prachu, který se uchytí ve větráku nebo v mřížce. Po přehřátí pak dochází k vypnutí notebooku.
Pokud máte zkušenosti s rozebíráním notebooků, je možné, že zvládnete i tuto "operaci", v případě, že takovou to zkušenost nemáte, přenechte ji raději na někom, kdo tuto práci již dělal. Může totiž dojít nenávratnému poškození plastových částí a držáků.
Notebook se přehřívá.jpg
Také se ale může přehřívat harddisk, procesor nebo chipset a to především ze dvou důvodů. Notebook není dostatečně ochlazován, neboť jej pokládáte na textilie a nerovné povrchy, kde nemůže dojítž k dostatečnému proudění vzduchu a odvětrání tepelně namáhaných dílů notebooku. Časem může dojít k přehřátí a poškození (nejčastěji grafika, chipset). Taková to oprava je velmi nákladná a mnohdy se již nevyplatí. Také životnost opravy není nekonečná.
 
Jako optimální použití považuji používání chladící podložky pod notebook, která i při používání notebooku v posteli má pozitivní vliv na chlazení dílů, ale především oddělení notebooku od textílií. V tomto případě je ale nutné notebook častněji čistit od prachu, který nasává z látek.
 
Pokud máte nefunční notebook nebo jej potřebujete jen pročistit, obraťte se na nás. Vykupujeme notebooky, počítače, hradware a to včetně nefunkčních.
22.11.2015 23:13:35
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one