GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Výkup elektrosoučástek, především Tesla

výkup součástek, IO, tranzistorů.png
Není až tak nezvyklé, že doma najdete starší elektrosoučástky. Ať už jste radioamatér, nebo jste jen našli starší zásoby, které si třeba na půdě skladoval Váš dědeček nebo otec, který se ve volných chvílích, zabýval elektrokutilstvím.
A pokud víte, že tyto součástky Vám jen doma zavazí a že je již určitě nevyužijete, mnohé z Vás potěší, že se některé součástky vykupují a to v rámci od pár stovek, až do několika tisíc za kilogram elektrosoučástek. Což už je rozhodně zajímavé přilepšení, hlavně když narazíte na dražší konektory URS, tantalové kondenzátory nebo zlacené tranzistory.
Protože se jejich cena mění, podle trhu, zpracování a vývoje cen drahých kovů, je zbytečné zde vypisovat ceny, které by nemusely být za pár měsíců aktuální. O aktuální ceník se stará přímo firma, která tyto součástky vykupuje, na svém webu, kde si můžete ceníky prohlédnout včetně fotek elektrosoučástek - výkupní ceník dle kategorií.
Co všechno se vykupuje?

Vykupují se především součástky a konektory, které vyráběla Tesla, mnohdy ale také Slovenské a Ruské staré součástky, které obsahují některé drahé kovy.

Výkup - konektory URS, WK a FRB

Tyto konektory obsahují různé množství zlacení a podle toho se odvíjí jejich cena. U těch zlacených od pár stovek u FRB a WK konektorů, až po tisíce u konektorů URS.
Konektory URS.png
Výkup - tantalové kondenzátory TE a WK Tesla

Tantalové kondenzátory se vykupují kvůli obsahu dvou různých kovů, které se dají zpracovat. Jejich cena je od několika stovek za ploché tantalové kondenzátory WK Tesla až po několik tisíc za kilogram tantalových kondenzátorů WK a TE Tesla.
Kondenzátory tantalové.png
Výkup - integrované obvody Tesla i jiné

Integrované obvody se dělí na dvě hlavní kategorie. A to zlacené a nezlacené. Ty nezlacené jsou bez zlacených nožiček, většinou plastové, někdy i keramické, především u starších kusů. Zlacené nožičky a keramické tělo integrovaného obvodu Tesla jsou zárukou vysoké ceny v řádu několika tisíc za kilogram zlacených integrovaných obvodů.
Integrované obvody stříbrné.png
Výkup - zlacené a nezlacené tranzistory Tesla

Zlacené tranzistory Tesla se vykupují kvůli obsahu zlata v těchto součástkách. Dají se ale vykoupit i nezlacené, tedy bílé tranzistory Tesla, nebo zlacené starší LED diody.
Tranzistory zlaté.png
Výkup - zlacené piny, kontakty a technické stříbro

Piny a kontakty zlacené se vykupují podle obsahu drahého kovu. Taktéž cena technického stříbra se odvíjí od obsahu čistého stříbra v kontaktu a ceně na trhu.
Zlacené piny z URS konektorů samci.png
Výkup - ostatní elektrosoučástky

Zbylé, těžko zařaditelné elektrosoučástky jsou zařazeny v kategorii ostatní. Jedná se o optočleny, ruské zelené kondenzátory, rezistory Tesla se zlacením, relé LUN a mnoho dalších.
Optočleny.png
Některé elektrosoučástky jsou použity i na náhradní díly pro radioamatéry.

Fotky jsou se svolení majitele vypůjčeny z webu www.vykup-pc.cz, neboť se na ně vztahují autorské práva.

Kromě elektrosoučástek se vykupují funkční i nefunkční nebo morálně zastaralé počítače a počítačové díly. Celý článek je k dispozici s názvem: Výkup počítačů a počítačových komponent.
19.12.2015 17:16:30
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one