GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Výkup starých a nefunkčních počítačů a komponent

výkup nefunkčních dílů z počítače.png
Staré počítače, jejich zastaralé díly, procesory, notebooky nebo mobily mohou ještě posloužit. Pokud se již nedají využít ani jako náhradní díly, vykupují se takto morálně zastaralé a nefunkční komponenty na elektrosoučástky nebo na zpětné získání některých drahých kovů.
Pokud doma nebo ve firmě najdete starý hardware z počítačů nebo celé počítače, které se již nedají použít pro počítačový bazar, mohou i nadále posloužit. Občas se dají použít některé elektrosoučástky u starých počítačů, které nelze především ze softwarových důvodů vyměnit za novější, občas pro sběratele historických komponent, především málo častých a zbytek se zpracovává ke zpětnému získání drahých kovů.
Krom toho že mohou posloužit jiným lidem, poslouží i Vám. Zbavíte se elektroniky, která již zabírá jen místo a firma Vám ještě na počítače a jejich komponenty zaplatí. Protože se jejich cena mění, podle trhu, zpracování a vývoje cen drahých kovů, je zbytečné zde vypisovat cenové možnosti, které by nemusely být za pár týdnů aktuální. O aktuální ceník se stará přímo společnost, která komponenty a počítače vykupuje, na svém webu, kde si můžete ceníky prohlédnout včetně fotek elektrosoučástek kvůli lepšímu odhadu ceny - výkupní ceník dle kategorií.
Výkup počítačových komponent

Počítačové komponenty, ať už staré, nebo nefunkční se dělí na několik kategorií, především na základní desky, karty z počítače jako jsou zvukové karty, televizní karty, wifi karty, grafické karty, síťové karty a slotové karty. Dále se vykupují operační paměti RAM, CD a DVD mechaniky, disketovky, pevné disky a zdroje. Vykupují se i datové kabely pro propojení pevných disků, mechanik a disketovek se starým připojením ATA, nikoliv SATA. Aktuální ceník počítačových dílů, které jsou zastaralé a nefunkční je v kategorii PC komponenty.
výkup nefunkčních dílů z pc.png
Výkup procesorů z počítače

Počítačové procesory, mnohdy označované CPU, se vykupují na kusy. Jejich cena se odvíjí především podle jejich stáří a obsahu drahých kovů. Novodobé procesory, díky lepším technologiím, neobsahují téměř žádné drahé kovy a jejich cena je v řádu korun, ty starší, keramické procesory, především serverové, se vykupují v řádu stovek. Cena se odvíjí podle trhu s drahými kovy. Aktuální ceny procesorů naleznete v kategorii Výkup procesorů.
Procesory Intel Pentium Pro.png
Výkup počítačů

Počítače se vykupují také celé. Je to asi nejlepší řešení, pokud se nechcete trápit s rozebíráním počítačů na jednotlivé komponenty, neboť některé počítače není úplně jednoduché rozebrat. Nebo v případě, že nemáte čas se zabývat rozebíráním. Výkupní ceník starých počítačů naleznete v kategorii Výkup počítačů.
výkup počítačů.png
Výkup notebooků

Notebooky, stejně jako jiná elektronika, velmi rychle morálně zestárnou a mnohdy je nikdo nechce ani zadarmo, i když jedou. Je to často i tím, že obsahují zastaralý operační systém, který může být nebezpečný a nemusí ochránit Vaše data před krádežemi, ale i proto, že jsou pomalé a nerozjedou ani videa na youtube. Některé dvoujádrové se dají vykoupit i jako nefunkční, na náhradní díly. Ty hodně rozbité nebo staré už jen na rozebrání. Aktuální ceník notebooků je v kategorii Výkup notebooků.
Výkup dvoujádrových notebooků.png
Kromě počítačů a hardwaru se vykupují i starší elektrosoučástky. Jejich přehled jsem sepsal do článku: Výkup elektrosoučástek.
19.12.2015 17:16:08
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one