GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Základní dělení monitorů - jak vybírat

typy monitorů.png
Vzpomínáte si ještě na velké vákuové CRT monitory, které Vám zabírali skoro celý stůl? Nyní se již dlouho používají LCD (tekuté krystaly) a LED monitory (LED podsvícení). Pokud tedy vybíráte nový monitor, nebo chcete jen vědět o monitorech více, jste na správném místě.
Úhlopříčka monitoru
V dnešní době je zájem především o monitory s uhlopříčkou nad 21". Monitory 15", 17" a 19" jsou pro dnešní svět příliš malé (19" jsou stále použitelné). Nejčastěji prodávané LCD monitory k dnešnímu dni jsou od 22" do 26".
 
Monitory rozdělení.png
Poměr stran monitorů
Dříve byl nejpoužívanější formát monitorů 4:3. Nyní se používají formáty širokoúhlé a to 16:9 a 16:10.
 
Širokoúhlý LCD monitor s poměrem stran 16:9
lcd a led monitory - typy, rozdělení, informace.jpg
Mechanické nastavení monitoru
Některé monitory mají možnosti mechanického nastavení dle potřeb majitele. Ty levnější jsou pevně spojeny s podstavcem, dražší lze výškově nastavovat nebo otáček na výšku. Doporučuji vyhnout se laciným činským monitorům, které jsou velmi nestabilní a plasty stojanu jsou vhodné spíš na PET lahve.

Rozdíly mezi LCD a LED monitory
Kamkoliv se podíváte, narazíte na LED podsvícení, LED proužky, LED žárovky. Technologie LED se používá i u monitorů a televizorů. LCD monitory jsou na rozdíl od LED monitorů podsvíceny zářivkami. Životnost LED podsvícení by měla být podstatně delší než u zářivek.
 
Více informací o LCD a LED monitorech - rozlišení, odezva a jiné důležité informace naleznete na našem webu - www.vykup-pc.cz - rozdělení monitorů.
22.11.2015 23:07:38
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one