GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Počítače - rady a informace

jak udělat ve photoshopu kolečko, obdélník.png
Photoshop je velmi šikovný editor obrázků, ať už si chcete zesvětlit, zostřit, retušovat nebo jinak upravit vaše fotky, nebo chcete vytvořit koláž či pozvánku na narozeniny. Co se obrázků týče, můžete si jednoduše upravit snad úplně všechno.
notebook nefunguje proč.png
Ráno se probudíte a chcete zapnout svůj notebook na práci nebo obhlídku sociálních sítí. Jenže Váš plastový kamarád ani neškytne. Jenže co mu je a jak mu pomoct? Nebo mu už došla síla a opustil Vás na věčnost? Pár základních problémů, které se dají jednoduše vyřešit, si dnes ukážeme.
Jak inicializovat pevný disk HDD.png
Možná to znáte. Koupíte nový nebo i bazarový pevný disk do počítače či notebooku a zařízení jej vůbec nevidí. Mnohdy není třeba panikařit a disk jít okamžitě reklamovat. Často stačí pouze provést inicializaci disku. Jak to tedy provést?
aTube Catcher.png
Určitě se Vám stalo, že jste si chtěli stáhnout z YouTube nějaké video nebo písničku z videa ve formátu MP3. Jenže ono to není zas až tak úplně jednoduché a mnoho programů na netu nefungují, jak mají, nebo nefungují vůbec. Jenže jsem našel prográmek, který používám už léta a pokud něco nešlo, stačí si stáhnout novější verzi.
jak zjistit licenční číslo windows.png
Občas se stane, že potřebujete zjistit product key Windows ve Vašem počítači nebo notebooku a štítek jste ztratili, nebo jak se u notebooků občas stává, je štítek Windows nečitelný kvůli jeho ošoupání. Jenže co pak, když je třeba strojovnu přeinstalovat?
instalace windows 10.png
Mluví se o něm téměř všude, přesto málokdo má nějaké informace. Řeč je o novém všestranném operačním systému od Microsoftu pro počítače, notebooky, tablety i mobily. Dnes tedy přináším informace, jak windows 10 vypadá a především, jak probíhá přeinstalace z Windows 8 a 8.1, případně z Windows 7, kdy přeinstalovat a kdy si nechat raději původní systém.
padá mi mozilla firefox.png
S prohlížečem Mozilla Firefox jsou poslední dobou problémy. Velmi často padá, i když není v zátěži, prostě ani nebrouzdáte. A to ani nemluvím o dalším problému, který se týká bezpečnosti a možnosti, že se Vám hackeři dostanou k Vašim uloženým heslům. Oba problémy se ale dají velmi rychle vyřešit.
jak vyzkoušet harddisk.png
Přijít o data v počítači je snadné. Každý harddisk má nějakou životnost. Může se stát, že odejde během pár hodin, nebo postupně v rámci několika měsíců, kdy se bude zpomalovat a nepůjdou Vám otevřít některé složky.
Který notebook je dobrý.png
Tuhle otázku slýchávám neustále: "Poraď mi, jaký notebook si mám koupit, jakou značku, jaký hardware má obsahovat." Odpověď není zas až tak složitá. Alespoň já mám jasno a snad Vám pomůžu v rozhodování, který stroj pořídit.
pomalý počítač.png
Vše mu trvá tak, že by šnek byl rychlejší. Hučí jako malá elektrárna. Hřeje jako krb. Tohle všechno jsou důvody, aby jste svůj počítač nebo notebook vyčistili nebo nechali vyčistit. Pokud se vám notebook i vypíná, máte nejvyšší čas nechat jej vyčistit od prachu. Teda pokud jej chcete nadále používat.
Typy procesorů CPU.png
Potřebujete vědět, jaký procesor máte a přímo na něm to napsáno není? Tak to asi máte v ruce procesor od AMD. Poznat se to ale dá, podle naší tabulky. Stačí si jen přiřadit číselný kod a frekvenci.
Typy grafických karet.png
Grafická karta je počítačová komponenta, která se stará o zobrazování informací na zobrazovacím zařízení, většinou monitor, televize nebo promítačce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one