Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Počítače - rady a informace

IBM Lenovo ThinkPad T60.png
Pro zkušenější domácí kutily přinášíme další video návod, jak si vyměnit případně posílit operační paměť v notebooku IBM ThinkPad Lenovo T60.
Jak zrušit profil na facebooku.png
Mnoho z nás už o tom uvažovalo. Je to žrout času, někteří jsou na něm závislí a soukromí každého je najednou pro všechny. "Tak ho prostě zruším. Aspoň budu mít víc času, zatracený facebook."
jak spustit nouzový režim.png
Může se spustit "sám", nebo Vám může pomoci řešit naléhavý problém, který nelze v počítači řešit při běžném režimu. Ale jak jej zapnout a k čemu to vlastně je?
Jak rozebrat netbooku Acer Aspire One ZG5.png
Dnes jsme se rozhodli ukázat, jak vypadají "střeva" velmi používaného netbooku Acer Aspire One ZG5.
Jak vypadá harddisk uvnitř.png
Každý ho v počítači má. Někteří i ví, k čemu pevné disky tedy harddisky používáme, tedy k ukládání dat. Ti zkušenější poznají i pevné disky HDD se sata nebo pata připojením a už viděli i rychlé SSD disky.
Flash disky rozdělení.png
Začalo to jednoduše. Potřeboval jsem po pár letech opět nový USB flash disk a tak jsem se podíval co nabízí trh. Opravdu mile jsem byl překvapen velikostmi flashek a jejich cenou, která je opravdu nízká oproti cená před 2 roky.
Automatické vypnutí.png
Asi každý si někdy říkal, že by bylo fajn, mít nastaveno automatické vypínání počítače v nějaký ten čas. Někdo třeba kvůli stahování na netu, aby nemusel čekat, než se soubor stáhne a mohl jít spát, nebo třeba jako v mém případě, když se dívám večer než usnu na seriály a ráno se probudím a notebook beží, neboť jsem usnul.
dell all in one.png
All in One, tedy vše v jednom. Monitor s dotykovým ovládáním a počítačovými komponentami uvnitř. To je Dell Inspiron One 2205.
Klávesové zkratky CZ.png
Každému se určitě stalo, že jednou za čas potřebuje napsat nějaký speciální znak na CZ klávesnici, nejlépe bez otravného přepínání a hledání En klávesnice. Používání klávesových zkratek Vám může usnadnit práci jak ve windowsech, tak i v programech. Můžete si takto rychle vytvořit zavináč nebo hashtag.
Doporučené teploty počítačových komponent.png
Teplota počítačových komponent ovlivňuje hlavně v létě výkon počítače. Pokud se bude Váš počítač nebo notebook dlouhodobě přehřívat a nebude dostatečně chlazený, dojde časem ke zničení komponent. Důležité je tedy počítač dostatečně chladit, případně občas zkontrolovat, že všechny větráky fungují, jak mají. Takový nefunkční nebo zanesený větrák na grafické kartě nebo procesoru je stoprocentní jistota, že dojde k "úhynu" Vašeho hardwaru.
Příkazy v AutoCadu.png
Asi každý, kdo pracuje s programem Autocad si rád urychlí práci pomocí příkazů. Bohužel ne každý ví, jaké příkazy se dají použít a mohou pomoci urychlit celou práci.
Rozdíly mezi pevnými disky.png
Pevné disky - harddisky (HDD - Hard Disk Drive) jsou pc hardware, na který se pomocí magnetické indukce ukládají data. V domácích počítačích se nejčastěji využívají disky o velikosti 3,5" s rychlostí 7200 ot./min. Notebookové harddisky jsou velikostně menší, 2,5" a nejčastěji mají rychlost 5400 ot./min.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one