Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
REKLAMA
REKLAMA

PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Bazénová chemie, která nedráždí oči a pokožku - tablety CTX-100

ASTRALPOOL CTX-100 Kyslíkové tablety 1kg.jpg
Sehnat rozumnou chemii do bazénu nebo výřivky, která je bez zápachu, nedráždí oči, pokožku a dýchací soustavu není tak jednoduché, jak se může zdát.
Ale našel jsem. Přípravek na bezchlorovou dezinfekci vody ASTRALPOOL CTX-100 Kyslíkové tablety, který je na bázi aktivního kyslíku. Používá se k údržbě vody a dezinfekci. Obsahuje 98% persíran draselný.

Ve vodě dezinfikované CTX-100 neucítíte chlor, nedochází k podráždění pokožky, nedochází k vysušení kůže ani vlasů. Přípravek ve vodě silně oxiduje a eliminuje škodlivé mikroorganismy, organické látky a vázaný chlor.
Kolik dávkovat:
 
  • První dávka: 20g granulátu CTX-100 na 1m3 vody, nebo 2 tablety na 5 m3 vody
  • Další dávka: 10g granulátu CTX-100 na 1m3 vody/týden, nebo 1 tableta na 5m3 vody/týden

Při náznaku zakalení vody je třeba opakovat první dávkování.

Jak správně dávkovat:

Přípravek se aplikuje do bazénu či výřivky bez přítomnosti plavců, nejlépe večer. Tabletu nebo granulát rozmíchejte nejlépe v plastové láhvi s vodou a pak rovnoměrně rozlijte po bazénu nebo výřivce. Poté je nutné uvést do provozu filtraci na přibližně 2 hodiny. Pomocí testovací soupravy ověřte obsah aktivního kyslíku ve vodě, v případě, že bude vyšší než 1gram/m3, bazén nepoužívejte. Do vody je možné vkročit až v případě, že obsah aktivního kyslíku klesne pod uvedené hodnoty.

Aktivní kyslík se neslučuje s organickým dusíkem, který tvoří nežádoucí chloraminy dráždící oči a sliznice, je však s chlorem plně kompatibilní.

Pořizovací náklady:

Cena je trošku vyšší, za balení 1 kg chtějí prodejci okolo 500 kč. Což v mém případě využití pro výřivku o objemu 1 m3 vody vystačí na celou jednu sezonu (při využití pouze od jara do podzimu). Pro bazény o větším objemu může být cena neúnosně vysoká.
Bazénová chemie CTX professional CTX-100.png
Přípravek pro desinfekci vody v bazénu nebo výřivce se dá pořídit buď jako tablety (především do bazénů) nebo jako granulát (malé bazény a výřivky) nemusíte pak tablety kouskovat.
Výhody
 
  • nedráždí oči
  • bez zápachu
  • nevysušuje pokožku
  • plní účel

Nevýhody
 
  • dávkování každý týden
  • cena

Můj celkový dojem z přípravku CTX-100 po půlročním testování v provozu, je díky převládajícím výhodám, velmi dobrý.
CTX professional CTX-100.png
Přípravek na úpravu a dezinfekci vody v bazénu CTX-100 je žíravý a je nutné dbát bezpečnostních pokynů na obale a skladovat jej z dosahu dětí.
22.11.2015 23:30:48
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one