GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Keramický obklad na dům a jejich problémy

Keramický obklad klinker.jpg
Keramické obklady na domě nevypadají vůbec špatně. Dokonce uvažuji při stavbě, že bych je částečně kombinoval s omítkou a vytvořil tak dnes moderní kontrast. Jenže jsem narazil na pár problémů, které vznikají chybnou realizací, vlhkostí, špatným návrhem, nebo pouze povětrnostními vlivy.
Jako první problém jsem narazil na jednom z domů, kde se snažili vyřešit sokl pomocí obkladů na ocelový rošt kvůli odvětrávaní zemní vlhkosti, která se do do zdiva dostává. Tímto se zdivo sice neudusí a může dýchat, jenže obklad, který byl použit je tenký, dost možná není dostatečně mrazuvzdorný. Toto řešení je zcela špatné, neboť i při použití kvalitního obkladu se pro toto místo nehodí. Obklad je vedle parkovacího stání bez další ochrany najetí vozu do obkladu, kde následně dochází k poškození.
Špatná volba keramického obkladu.jpg
Jako druhý problém se velmi často ukazuje nevhodné použití lepících materiálů nebo nekvalitní provedení. Také se může projevit sedání stavby a obklady prasknou a odpadnou. Další příklad tohoto typu poškození zobrazuje další obrázek.
Vadný keramický obklad.jpg
Vlhkost, nedostatečná nebo příliš zastaralá izolace proti zemní vlhkosti a tlakové vodě může způsobit další problém a to nejen u obkladů, ale také omítek. Zároveň dochází ke vzlínání spodní vody do kontrukce, kde dochází k narušení, poškození vnitřních i vnějších povrchových úprav, časem se objevují plísně a houby. Venkovní úprava keramickými obklady se částečně loupe, odpadají celé kusy a celé obklady nakonec vypadají nevzhledně kvůli usazujícím se solím - dochází ke zabělení "cihliček".
Keramický obklad a voda.jpg
Takový obklad, který ze zdiva nasává vlhkost po několika letech odpadá a loupe se především kvůli narušení struktury materiálu ze dvou důvodů - v pórech se objevuje sůl a při mrazech dochází k většímu rozpínámí materiálu, což může poškodit celou plochu obkladu, nejen místo, kde je zdivo vlhké.
Problémy s keramickými obklady.jpg
Co se týká estetické hlediska mají venkovní keramické obklady velké plus, ale pouze v případě, že vše bylo provedeno s naprostou přesností, důmyslností a s použitím kvalitních materiálů určených pro danou problematiku. V případě, že máte dům vlhký, obklad keramickými obklady nedoporučuji. Na trhu se vyskytuje i mnoho betonových obkladů, které zatím nemám dostatečně ověřené, ale určitě zkusím pohledat v ulicích co udělají léta a vlhkost s betonovými obklady.
22.11.2015 23:17:33
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one