GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
PC BAZAR
PC bazar.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
 
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Tipy na výlety v ČR

janův hrad jižní morava kam na výlet.png
Janův Hrad, někdy také nazýván Janohrad se nachází v rozsáhlém Lednicko - Valtickém areálu v katastru města Podivín. Jedná se o stavbu napodobující gotiku, což bylo v době romantismu běžné.
Zajímavostí je, že celá tato stavba byla postavena jako napodobenina zříceniny hradu pro knížete Jana I. z Lichtenštejna v roce 1801 až 1808.
klášter dolní kounice Rosa Coeli.png
Klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích se nachází jihozápadně od Brna v okrese Brno - venkov. Jedná se o zříceninu kláštera s barokní rezidencí a areálem, který byl založen v roce 1181. V roce 1423 byl údajně klášter Rosa Coeli vypálen husity.
zámek lednice klášter.png
Honosný zámek Lichtenštejnů rozpínající se s rozsáhlými zahradami a dalšími menšími stavbami po celém Lednicko - Valtickém areálu prostě nelze přehlédnout. Jedná se bezpochyby o jednu z nejkrásnějších staveb na Jižní Moravě.
zámek židlochovice.png
Při našem putování po Jižní Moravě jsme se rozhodli navštívit i Židlochovice, přesněji zámek, jeho rozsáhlý přilehlý park a rozhlednu, ze které by mělo být vidět široko daleko. A výlet stál byl dobrý, jen to horko bylo nesnesitelné. Hlavně když si naplánujete po náročném výšlapu po cestě zpět návštěvu krásné lesní studánky a nemůžete ji najít.
Benediktinské opatství Rajhrad.png
Pár kilometrů jižně od Brna, přesněji v Rajhradě, se nachází jeden z nejstarších a nejznámějších klášterů na Moravě. Můžete zde navštívit jak Památník písemnictví na Moravě s historickou knihovnou, tak opatský chrám sv. Petra a Pavla, který také rozhodně stojí za prohlídku.
zelená hora Žďár - typy na výlet.png
Nádherné poutní místo. Překrásný ambit. Kostel, který nemá půdorysně jedinou rovnou stěnu.
Ano, jedná se o jednu z nejhezčích památek, která se u nás nachází a od roku 1994 je zapsána na seznam UNESCO. Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře ve Žďáře nad Sázavou rozhodně stojí za návštěvu.
království železnic.png
Druhá největší výstava modelové železnice v Evropě by mohla být rozhodně zajímavým výletem v Praze. Alespoň pokud máte pořád dítě v těle, nebo se dá před manželkou rozhodně vymluvit, že tam jedete pouze kvůli dětem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one