rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7278"
My máme okřehek rádi, hlavně v Juwelu, kde nemáme jak regulovat světla.
Okřehek mě vytváří velmi přirozeně vyhlížející prostředí v akváriu. Příjemně tlumí světlo a udržuje hladinu aktivní. Žádné mastné či jinak vzniklé filmy na hladině. Když chci podpořit růst rostlin, tak jednoduše síťkou část okřehku odeberu. Mám low-tech akvárium, 180l. Až na Kosokvět tam mám rostliny nenáročné na světlo.Hnojivo zpočátku kapsle s mikroprvky a Ferox. Starší větev, kořeny a kůru z lesa. Převařené a hned vložené do akvária. Po 2 měsících stále mírně barví vodu, což jak se zdá ničemu nevadí. Týdně měním při odkalování 25 l vody, kterou nechávám přes noc odstát. Osvětlení zářivkami T8 teplá bílá 2x 30 w. Vzduchování jede přes noc. Ve dne ne. Filtrace čerpadlo Atman 201+molitan. Rybky gupky, neonky,sumci sklovití. Rostliny rostou, gupky se množí...
Chápu, že při provozování high-tech akvárií či k docílení určitého konkrétního layoutu může Okřehek vadit.
Píšu to vše proto, abych tímto nabídnul také náhled z druhé strany. A sice ze strany příznivce regulovaného růstu okřehku. Takže, okřehek je můj kamarád!
Díky za názor, je fajn číst i pozitivní názor na okřehek, není to zrovna časté. A osobně bych toho moc dobrého nenašel, krom toho, že je velmi dobrý pomocník s dusíkatými látkami. Bohužel vždycky, co jsem si jej dotáhl nějak nechtěně do jednoho akvárka, během pár týdnů už byl skoro ve všech a měsíce jsem ho likvidoval. U mě ta negativa výrazně přesahují pozitiva okřehku :-D. I když jsem chtěl také napsat něco pěkného o této plovoucí rostlině, vzpomněl jsem si na ty měsíce bojů na více frontách... a tak tedy: pro mě je kamarád velká síťka a skimmer :-D. Pěkný večer
Mne sa ho podarilo zbavit tak, ze som odstranil vsetky plavajuce rastliny, manualne pozbieral vsetky drobne listky a tie co ostali zamotane v machu alebo na 3D pozadi nad vodou som postriekal 6% peroxidom vodika - takuto kuru neprezil (da to zabrat aj machu). Plavajuce rastliny som poriadne umyl a cast z nich vratil do akvaria. Aj tak sa obcas novy listok tu a tam objavil - tie som okamzite odstranil manualne pomocou spajdle (nehrozi rozpadnutie listkov ako pri pinzete). Bol to niekolo mesacny boj v 180l akvariu, ale vyzera, ze som vyhral :) Nie nadarmo sa tejto rastlinke vravi "akvarijny herpes" a naozaj sa mu treba za kazdu cenu vyhnut :)
Musím zaklepat, ale nakonec jsem se ho zase zbavil. Dotáhl jsem si ho z pěstírny. Pečlivě jsem sbíral do síťky, pročistil rostliny, na kterých se držel. Bojoval jsem s přestávkama půl roku a ty přestávky bohužel z časových důvodů byly největší problém. Nakonec jsem se pustil do boje pořádně a každý den jsem sbíral sebemenší lísteček až se to téměř povedlo. 3 ze 4 akvárek jsou už čisté, v jednom se občas pár lístků po měsíci objeví. Netuším, kde se sice stále bere, ale pokaždé mě pár lístků překvapí...Ale hned lovím. Peroxid jsem na to nezkoušel, zkusil jsem tekutý uhlík a ten samozřejmě také zabral (do rozprašovače na hladinu), ale jak píšete, jak peroxid tak glutaraldehyd dá zabrat mechům, játrovkám, případně i egeria, ceratophyllum....teď už si dávám sakra pozor, abych si ho tam zase nedotáhl :-)
21.04.2020 15:47:30
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one