rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Krevetka Neocaridina davidi - Neocaridina davidi

Krevetky Neocaridina jsou v poslední době velmi oblíbené a to nejen ve své nejrozšířenější červené verzi (Red cherry), ale i v dalších barvách, například modrá (Blue dream), žlutá (Yellow neon), oranžová (Orange sakura), zelená (Green).

Velikost krevetek je do cca 2 cm, optimální teplota v rozmezí 21 až 25°C (v letních měsících mám v akvárkách až 28°C, což krevetky sice zvládají, ale štastné z toho určitě nejsou). Tyto krevetky jsou poměrně nenáročné na chov, dají se chovat v akváriích od objemu cca 10 litrů, lépe ale objem větší.

Doporučuji dokrmovat kvalitními krmivy, které mají vliv na kvalitu vybarvení krevet. Zároveň krevetky krmte s rozumem, v akvárku si často nějakou potravu najdou samy (částečně pomáhají i s řasou, ale nejsou všemocné).
​Neocaridina davidi "Red cherry"
Neocaridina davidi red cherry - krevetka.jpg
Důležité je po koupi poctivě aklimatizovat. Krevetky jsou velmi citlivé na dusíkaté látky (udržujte nízké množství NO3) a těžké kovy, určitě se vyvarujte použití přípravků na likvidaci šneků s obsahem mědi.

Krevetky se samozřejmě dají chovat s rybkami, důležité je ale vybrat drobné rybky, které počty krevet nebudou redukovat. Vhodné je mít v akvárku dostatek úkrytů, klidně v podobě větších trsů rostlin, kam se mohou krevetky schovat. Osobně se mi podařilo chovat krevetky i s parmičkami pětipruhými. Pravidelně se objevovala mláďata, ale zároveň jsem si občas všiml, jak se parmičky na krevetkách přikrmují. Tuto rybku bych tedy ke krevetkám nedoporučil. Ke krevetkám bych doporučil dania perlová (galaxky), razborky, neonky modré, problém nedělal ani krunýřovec jednopruhý (otík)Ke krevetkám můžete přidat i drobné tetry a razbory, tam bych ale doporučil dostatek úkrytů. Měl jsme krevetky s tetrou neonovou (neonka obecná) a občas krevetky také pozlobila. S dostatkem úkrytů ale nebyl problém. 
​Neocaridina davidi "Blue dream​"
Neocaridina davidi (denticulata) blue dream.jpg
Co se "nemocí" krevetek týče, jednou jsem si pořídil krevetky, které na sobě měly malé parazity zvané Scutariella Japonica. Tento malý bílý červ se nejčastěji vyskytuje okolo očí krevetek. Na léčbu jsem použil přípravek Sera Tremazol v dávce 1ml na 15 litrů vody. Podle návodu jsem po 6ti hodinách vyměnil cca 70 až 80% vody (trochu jsem se obával takové drastické výměny vody, ale žádný problém se neobjevil). Protože přípravek nepůsobí na vajíčka, je dobré léčbu za 7 dní zopakovat, se stejným dávkováním a se stejnou výměnou vody po 6ti hodinách od aplikace přípravku. V mém případě došlo k likvidaci parazita Scutariella, žádný problém jsem nezpozoroval ani u krevet, ani na rostlinách či mechách.
Neocaridina davidi "Red Rili"
Neocaridina Red Rili.jpg
Neocaridina davidi "Bloody mary"
Neocaridina davidi bloody mary.jpg
​Neocaridina davidi "Blue dream var. Topas Blue​"
Neocaridina Blue dream var. Topas Blue.jpg
Neocaridina davidi "Orange"
Neocaridina davidi Orange.JPG
Neocaridina davidi "Yellow Neon Stripe"
Neocaridina Yellow Neon Stripe.jpg
Neocaridina davidi (denticulata) "Black čoko"
Neocaridina davidi (denticulata) black čoko.jpg
Neocaridina Davidi (Denticulata) "Blue jelly"
Neocaridina Davidi (Denticulata) blue jelly.jpg
06.03.2020 10:11:24
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one