Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Akvarijní rostliny z plastu - aneb akvaristika bez hodnoty

Plastové rostliny.png
Každý, kdo by chtěl mít své akvárium krásné, by měl upustit od plastových rostlin. Ano, pěstování rostlin je složité, ale mohou z akvária udělat krásný koutek přírody. I pro ryby jsou živé rostliny důležité a pokud nechcete, aby se cítili jako v louži na skládce plastu, neměli by jste do akvária dávat ani umělé rostliny, ani poátápěče, hrady, vraky lodí a už vůbec ne mořské lastury a mušle.
Takové mušle se rozpouštějí a mění kvalitu vody. Nějakou dobu se nemusí nic dít, nebo to nemusí být poznat, ale časem dochází k úhynu ryb a rostlin a to především změnou kvality vody a tvrdostri vody.

Každý začínající akvarista většinou má špatné zkušenosti s akvarijními rostlinami, hlavně proto, že si vybírají rostliny, které jsou příliš náročné na pěstování, nebo potřebují jiné složení vody,či si vybírají rostliny, které jsou bahenní a nemohou být dlouhodobě pod vodou.

Jako rostliny pro začátečníky bych doporučil některé šípatkovce (echinodorus), zákrutichy (vallisneria), některé kryptokoryny (cryptocoryne - zde pozor, nedávat rostliny rodu cryptocoryne k rostlinám rodu vallisneria - rostliny mohou mezi sebou "válčit" a to tak dlouho, než jeden rod uhyne). Dobrá rostlina pro začátečníky je také Anubis (Anubias barteri). V případě horšího prostředí nebo špatného složení světla je často obrůstána řasami. Je dobré mít v akváriu i rychleji rostoucí rostliny, které spotřebují přebytečný detrit (rybí výkaly) a netvoří se nadbytek dusičnanů.

Momentálně mám akvária dvě, obě jsou maloobjemová, což je velký oříšek pro zachování stejného prostředí po dlouhou dobu. Nejlepší pro pěstování rostlin i chov ryb jsou akvária od 200 litrů, nejlépe 450 až 600 litrů, ale kam ho nacpat?
akvárium s rostlinami.jpg
Moje akvárium momentálně obsahuje rostliny - Anubias barteri var. nana (anubis barterův) a Taxiphyllum barbieri - Java Moss (Loděnka Barbierova).
22.11.2010 20:02:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one