rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Akvárium - když je krásné, je lepší než televize

Krásné akvárium.jpg
Češi jsou prý národem akvaristů, takže jste již s jistotou někde na návštěvě nebo u vás doma viděli akvárium s rybičkama a rostlinama. Pokud v něm plave pár ryb mezi umělým potápěčem, bubliny lítaj vzhůru k hladině z keramického korábu a sladkovodní akvárium je plné mořských mušlí a rostliny jsou plastové, protože je to prostě jednodušší, určitě u akvária dlouho nevydržíte.
Ale pokud narazíte na akvárium, kde neruší nic váš pohled na přírodu, maximálně v menších akváriích menší filtr, rostliny jsou krásné a svěží, ryby nadšeně plavou a rozmnožují se, určitě je Váš pohled upřen mnohem déle. Mnohdy i hodiny u větších akvárií, kde se pořád něco děje a vy nesíháte sledovat děj v tomto krásném výřezu z přírody.
Krásné tostlinné akvárium.jpg
Nebudeme si nic nalhávat, vytvořit krásné akvárium, kde je vše skloubeno tak, že prosperují ryby i rostliny je vědní obor, kterým se zabývá nespočet odborníků.
 
Začátky nejsou jednoduché. Pokud chcete funkční akvárium, které bude dlouhodobě prosperovat, bude potřeba si zjistit plno informací: Informace pro akvaristy začátečníky. Časem se naučíte vodu upravovat, aby lépe vyhovovala požadavkům ryb a rostlin, tedy pokud to bude nutné.
 
Občas také zjistíte, že rostliny, které jste si koupili, po pár týdnech odešly. Mnohdy je to i tím, že jste koupili do akvária rostliny, které nemohou ve vodě dlouhodobě prosperovat: Neakvarijní rostliny. A to i na doporučení prodejce.
Krásné akvárium s neonkami.jpg
Také je možné, že rostliny, kterým se u souseda daří, nebudou u Vás prosperovat a naopak. Je to o tom zkusit, co Vám poroste a přizpůsobit podmínky tak, aby se rostlinám dařilo.
 
Rostliny vhodné pro začátečníky najdete v přehledu: nenáročné akvarijní rostliny. Celý atlas akvarijních rostlin, kde po kliknutí na fotografii se zobrazí informace ke zdárnému růst, najdete v: atlas akvarijních rostlin.
29.08.2019 20:41:49
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one