rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "6471"
Ahoj. Chci se zeptat, jestli se oplatí koupit toto akvárium za tuto cenu. Je lepší si koupit dražší? Bude kvalitnější a nebo je to jedno?
chcem se zeptat kde se to da sehnat aliexpress je ted strašně drahý tak nevim kde to koupit jestli nevite o něčem ?
chcem se zeptat kde se to da sehnat aliexpress je ted strašně drahý tak nevim kde to koupit jestli nevite o něčem ?
Jak dlouho vydrží náplň kyseliny a sody prosím
Dobrý den, to samozřejmě záleží od toho, kolik CO2 dáváte, jakým způsoben dochází k rozpouštění CO2 (čím lépe v AQ rozpouštíte, tím méně stač dávat), jakou máte vodu atd. Osobně mi ve 160 litrové nádrži vydržela náplň něco mezi 4-6 týdny při menším dávkování.
Dobry den, mohu použit lahve o obsahu 2,25 nebo 1,75? Popřípadě lahve od Kofoly ty jsou dvoulitrove? Nevím zda budou od kofoly dostatečně pevné.
Dekuji
CO2 z kvasnic, které tu popisujete, je absolutně nehospodárné nestabilní a pro delší provoz navíc nebezpečné. Mně vydrží náplň bublat 1-2 roky. Fígl je v tom, že do 2,5 litrové PET láhve nasypete 300g cukru a jen malou špetičku sušeného droždí, a to tak, že při nasypání droždí do láhve musí vzniknout na hladině postupně flek o průměru 4-5 cm - ne menší ani větší - a pak už vidíte pouze padání jednotlivých zrnek ke dnu. Pak vše pečlivě protřepete, dokud není cukr do posledního krystalu zcela rozpuštěn. Při teplotě 23-24 stupňů trvá nastartování procesu přibližně týden. Po této době dochází díky maličkému množství kvasnic k pomalému a trvalému vytváření CO2 v množství, které nevadí rybám ani krevetkám, ale tak akorát vyhovuje rostlinám. Nemusíte nic zastavovat, škrtit, pouze přes malý vzduchovací kamínek vyčuhující ze dna zhruba uprostřed zadní stěny akvária uvolňujete plyn .Pořizovací náklady takového CO2 setu je 25 Kč - použitá PET láhev, 100 - 150 cm silikonové hadičky, upravená plastová rozdvojka připevněná do víčka láhve vyvrtaným otvorem, kde vmačnutá rozdvojka bude napevno držet a tím i těsnit. Dále malý vzduchovací kámen, 300g cukru a sušené droždí na špičce nože. To je celá věda CO2, žádné CO2 láhve a zbytečné nesmysly, které stojí mnoho peněz a musí se ještě dělat z drahocenných kovů, které se drancují z přírody, která ubývá před očima. Dělám to už léta a vše funguje skvěle.
Dobrý večer, to jste se docela uťal, v tomto článku nepopisují CO2 z kvasnic, ale ze sody a kyseliny citronové. Mám článek i o CO2 z kvasnic, který ale obsahuje zpětný ventil a lahev navíc, než je běžné v jiných návodech, tudíž nejde o nebezpečný provoz, pokud vše uděláte podle návodu. O nestabilitě a krátké životnosti CO2 z kvasnic na webu upozorňuji, ale to byste článek musel nejprve přečíst, před použitím superlativ v komentáři. Mimo to přes vzduchovací kamínek a ještě takto malé množství vyrobeného CO2, které popisujete, nemá téměř žádný smysl, určitě ne pro náročnější rostliny, ke kterým CO2 doporučuji, nebo ve vodě tvrdší s vyšším pH. Nyní doma pěstuji přes 160 druhů akvarijních rostlin, už vidím, jak ty náročnější tlačím rok až dva na fleku z droždí na hladině. Takže vaše zjednodušená "celá věda CO2" silně pokulhává za realitou.
Pokud máte zájem se o CO2 pobavit v rozumném duchu, nemám s tím problém. Některé detaily by mě k tomu zajímaly.
Jiří Fojtík - Surpan
Ahoj,
chcem sa spýtať či je vhodnejšie použiť difuzor alebo atomizer vzhladom na tlak CO2. Atomizer podla informácii potrebuje vyšší tlak, tz. že teoreticky bude fungovať menej dní. Ked nebude dostatočný tlak CO2, tak nepretlačí membránu atomizéra.
Chcem použiť niečo podobné:
https://www.aliexpress.com/item/32881806180.html?spm=a2g0o.detail.1000014.39.f34b8bbfssDBKQ&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.128125.0&scm_id=1007.13338.128125.0&scm-url=1007.13338.128125.0&pvid=c6c36e95-bf82-4a83-b062-e5b0c581c58b&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.13338.128125.0,pvid:c6c36e95-bf82-4a83-b062-e5b0c581c58b
Dobrý den, zkoušel jsem jen difuzor, atomizér bude zkoušet zákazník za dva týdny s touto sadou. Difuzory i atomizéry máme také na našem eshopu: https://surpanshop.cz/61-co2-technika
Dobrý den, mě funguje i s atomizerem
Dobrý den,
dnes jsem zprovoznil sadu na výrobu CO2 z aliexpresu, vše funguje prozatím parádně. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli mám zanechat namontovaný elektromagnetický ventil a vypínat CO2 přes noc se světlem, nebo jestli se má CO2 dávkovat jen když jde světlo.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den, osobně jsem přestal vypínat, přijde mi to lepší. Jen je potřeba dávat CO2 méně, než když dáváte jen přes den.
Ahoj když přidám větší množství surovin a zachovám poměr bude to fungovat a vydrží to déle.? Je nějak důležitá velikost lahve v poměru k množství surovin? Nebo proč tam toho nedat třeba 2x tolik?
Ahoj, nezkoušel jsem. Předpokládám ale, že stejně jako u většiny receptů, když nedodržíš vyzkoušené množství, může dojít k jiným reakcích, například bouřlivějším, které výrazně zkrátí délku bublání. Hlavně u CO2 z burčáku je vidět, jak stačí menší úprava receptu a může dojít k velmi bouřlivým reakcích...Pokud by šlo o větší nádoby se zachováním správného poměru, tak to by možná fungovat mohlo. Ale nezkoušel jsem, budeš muset případně zkusit na vlastní nebezpečí.
Dobrý deň
Váš system už používam niekoľko mesiacov a funguje ako má
Ale rád by som sa opýtal či viete odporučiť dobrý difuzor/atomizer osvedčeny s týmto systémom?
Používal jsem běžné skleněné difuzory, nyní jsem přešel na atomizéry z Aliexpresu. Jsou o dost lepší.
13.12.2021 07:59:59
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one