rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "5565"
Dobrý den, mohu poprosit o radu? Jakým ventilem vypínat CO2 na setu bez elektromagnet. ventilu? Právě jsme si koupili tento set a jsme začátečníci. Vše zatím funguje v pohodě, jen mi jde o to, že když vypnu plyn (Vypínám hlavním uzávěrem přímo bombu) tak plyn z difuzoru běží ještě cca 9 hodin než tlak v systému klesne na nulu. Jak to děláte vy? Vypínáte redukčním ventilem? Všem moc děkuji za vaše zkušenosti.
Dobrý den, osobně dávkuji nonstop. Když jsem ale dříve používal elmag, tak ale fungoval dobře. Bublání přestalo během chvíle. Jakékoliv ruční denní vypínání vás brzo přestane bavit. Jinak to nonstop dávkování, i když není zcela logické, tak mi vyšlo lépe, než vypínání na noc. Akvária mám pak stabilnější, samozřejmě musím snížit dávkování, abych v noci neotrávil rybky.
Přeji hezký den,
nějak nechápu problém s vyšším tlakem v lahvi před koncem náplně. Pokud se vám zvedne tlak na výstupu při zvýšeném tlaku v lahvi, tak máte špatný redukční ventil.
Zdravím, abych pravdu řekl, už mi to jednou bylo vysvětleno, proč tomu tak je, ale už jsem to zapomněl při těch všech informacích, co denně řeším. Nejde o špatný redukční ventil, děje se mi to u dvou lahví, které mám, mimo to se s tímto jevem setkaly desítky akvaristů, se kterými jsem se o tom bavil. Zkusím ale sehnat vysvětlení a vložit ho sem, protože nejste první ani poslední, kdo se na to ptá a bylo by dobré to někam napsat, abych zase nezapomněl :-D. Přeji pěkný den
Tak mám vysvětlení, které jsem stejně moc nepobral, proto jej zkopíruji, jak mi to kámoš popsal: "Redukční ventil se při snížení vstupního tlaku snaží vyrovnat výstupní, takže to je normální jev. Prostě když jde do ventilu míň, tak ventil se snaží dodat víc a víc se otevře. Jenomže při tak celkově nízkém odběru to nedá přesně. Vem si že tlak v láhvi není konstantní..po určitou dobu, rozsahu tlaku ten ventil dodává pořád stejně. A když poklesne vstupní moc tak potom dá víc. Prostě není už stavěný na tak velký pokles tlaku. Ale to je normální jev... pokud není ten kontrolér,tak se to musí hlídat a odpojit ještě před velkým poklesem."
Přeji hezký večer,
jak mám bojovat s nálevníkem, který se objevil po třech týdnech po založení akvária...???...Akvárium jelo 14 dní bez rybek a týden po vpuštění se objevili...112 litrů...20 neonek...10 x tetra žhavá...5 x skalára...4 x čichavec perleťový...3 x ancistrus a 2x sumečci...jo a plus 6 kousků Neritina zebra...rostlinky : Anubias afzelii, Echinodorus bleherae a cordifolius. Cryptocoryne pontederiifolia a tropica, Samolus valerandii a Chlorophylum viridis...v akváriu nebyla nikdy použita žádná chemie a začíná se rozrůstat řasa...děkuji
Dobrý den, většinou jde o problém s překrmováním a zároveň o nevhodně založené akvárium, případně slabá filtrace. Co se rostlin týče, Chlorophyllum není akvarijní rostlina a časem pod vodou začne dělat neplechu. Samolus valerandii je zase rostlina trošku náročnější. Chybí mi ve výčtu rostlin nějaká rychlerostoucí rostlina, nejlépe nějaká lodyhovka, která by pomohla s likvidací případných přebytečných živin. Nejlepší by ale bylo ukázat fotku akvárka, to se pak dá odpíchnout lépe. Pokud je to možné, přidejte se do skupiny: https://www.facebook.com/groups/akvaristikaCRSK/ a tam vám poradíme.
V článku píšete, že ste mal problém s nízkotlakovým budíkom, ktorý neukazoval správne. Ja som kúpil set na inzerát a mám ten istý problém. Môžete mi prosím poradiť ako sa dá tento problé odstrániť. Ďakujem.
Dobrý den,
nakonec jsem tento problém neřešil, množství CO2 neřeším podle budíku, ale už podle "oka". Dávám stále přibližně stejně a po výměně CO2 lahve jen změřím pH. Mělo by jít i budík vyměnit, jeden náhradní navíc mám i doma, ale původní držel až příliš dobře (nevím, jestli nejsou i lepené) a tak jsem to raději vzdal, než abych poškodil něco dalšího. Pěkný den
Poradil by jste mi prosím se skladbou rostlin do nano aq o rozměrech D 25 x, V 30 x, Š 25, určitě bych chtěl nějakou kobercovku a něco červeného hlavně malého. Budu dávkovat Co2 z kvasnic, a chemii od firmy Easy Life Carbo, ProFito, Start, i když je pravdou že se ještě rozmýšlím nad řadou hnojiv od firmy Tropica Premium Fertiliser a Specialised Fertiliser, nebo nad skladbou z Easy Carbo a PMDD. Dno mám založené od května 2016 na platformě ADA komplet to znamená ADA Clear Super 1káv. lžička, ADA Tourmaline 1káv. lž. ADA Bacter 100 1káv.lž. na to ADA Power Sand SPECIAL S 1L, ADA Aqua Soil Amazonia 1L, ADA Aqua Soil Amazonia Powder 1L. momentálně je celé aq zarostlé jávským mechem který v podstatě sebral všechno světlo ostatním rostlinám, každopádně se bude dělat noví layout. Chtěl bych všechno z aq vyndat ( mimo dna ) a osázet znovu. světlo bude 10W reflektor.
Moc dík za radu Petr Bílina
Dobrý den
Krevetky určitě ne, ale dočetl jsem se, že když je aq bez fauny musí se do vody přidávat i látky, které by si jinak flora vzala od fauny. No každopádně je to celkem alchymie a ne všichni toužíme experimentovat. Dokázal by jste poradit ohledně výběru hnojiv od komerčních výrobců? Jestli je v nich kvalitativní rozdíl. Easy Life, Tropica, ADA, Seachem, Profiplants. nebo je to všechno na stejno a v podstatě nám tyto firmy předkládají už naředěné PMDD, akorát se to jinak jmenuje.
P.S.V té otázce jaké PMDD a kolik bych měl přidávat do tak malého množství vody, protože těch druhů PMDD je trochu víc, viz. akvarijní-hnojivo.cz ,,RŮZNÉ BALÍČKY PMDD", proto sem vypisoval ty krevetky.
Dík za odpověď Petr Bílina
Řekl bych, že komerční hnojivo bude pro vás lepší. Stačí jej dávat jednou týdně, PMDD se dává denně (i když i komrční je lepší dávat poměrnou část denně). Komerční je namíchané a jsou celkem dostačující. Všechny, co jste napsal, jsou hnojiva kvalitní, takže záleží na vás.
dobrý večer
může se do aq přidávat tekuté Co2 i burčák?
Dobrý večer, v tekutém "uhlíku" je jen minimum toho, co rostlina potřebuje. Jde o glutaraldehyd (dezinfekce bazénů), tedy jeho slabý roztok, který dodá rostlinám naprosté minimum uhlíku, na řasy působí právě svou dezinfekční schopností. Jeho používání je sice podle všeho bezpečné, jeho vliv na rostliny ale není z dlouhodobého hlediska znám a pravděpodobně bude spíš negativní. Využíval bych jej jen při akutních problémech s řasou. Jinak zpět k dotazu. Používat spolu se můžou, vždy je potřeba si hlídat ale množství CO2 ve vodě, tedy změřením pH a KH a porovnáním v tabulce nebo pomocí dropcheckeru. To by se ale mělo dělat při použití jakéhokoliv zdroje CO2. Přeji pěkný večer
za 2 roky jsem utratil asi 2 tisíce za rostliny a nic neroste ,bydlím brno -lesná , voda z březové nad svitavou, ta je asi velmi nevhodná že ? ,díky za odpověď
Zdravím. Nemám sice k dispozici rozbor vody z Lesné, ale v tom pravděpodobně problém nebude. Na Lesné znám dva akvaristy, jedna paní prodává akvarijní mechy, které doma pěstuje a pak známej, který má doma velmi pěkné rostlinné akvárium. Pravděpodobný problém bych spíše viděl v nevhodném výběru rostlin (v některých akvaristikách se dají koupit rostliny nevhodné pro dlouhodobé pěstování pod vodou), špatné osvětlení, nevhodné složení dna, nedostatek živin...je toho hodně, kde by mohl být problém. Krom toho ne vždy je třeba pořizovat CO2 set nebo dělat CO2 burčák. Ten bych doporučoval pouze v případě, že jde o náročnější rostliny, které větší množství CO2 potřebují. Pokud máte facebook, doporučím se přidat do skupiny: https://www.facebook.com/groups/akvaristikaCRSK/ vložení pár fotek akvária a případně nějaký popis, podle kterého budeme moci určit, kde je problém. Pěkný den
díky za reakci
Já bych jen upřesnil... Ryby se neotráví jen proto,že co2 jede i v noci,ale proto,že ho tam dotyčný pouští příliš mnoho. Když tomu někdo nerozumí a pustí mnoho co2,otráví si ryby i přes den.
Možná by to chtělo vědět něco o pufraci a jiných pojmech.
Niekoľko mesiacov som vypínal na noc a všetko bolo OK. Niekoľko mesiacov som nevypínal (no ubral som trochu CO2) a tiež bolo všetko OK. Keď som už ale kúpil ten elektromagnetický ventil, asi je rozumnejšie vypínať - nie kvôli rybkám, ale nech ušetrím aspoň plyn :) Druhá možnosť by bola odpojiť ho a šetriť na elektrike :)
13.02.2021 09:21:44
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one